Showbyznys

25. září 2018 10:47

redakce Prima Lajk

Šok! Karel Gott v nové pohádce mluví slovensky!

Karel Gott v nové pohádce promluví slovensky.

Velký šok pravděpodobně zažijí všichni příznivci Karla Gotta, kteří zavítají od 25. října do kin na tolik očekávanou československou pohádku „Když draka bolí hlava“. To že mistr nazpíval úvodní píseň společně se svou dcerou Charlottkou a závěrečnou s hereckou kolegyní Kamilou Magálovou je už všeobecně známo, stejně jako jeho filmová role kováře, ale že bude Karel Gott hrát ve slovenštině, to snad nečekal ani ten největší fantasta. O tom, jak se zhostil své role božský Kája, se rozhovořil režisér filmové pohádky Dušan Rapoš: „Karel je absolutní profesionál, který skvěle ovládá i slovenštinu, ne nadarmo vyhrál první ročník Bratislavské lýry se slovenskou písní ´Znám rozprávkový dom´. Rovněž mi do filmu ´Cinka panna´ nazpíval slovensky úvodní píseň, takže mu hraní ve slovenštině nečinilo žádné problémy.” Vzhledem k tomu, že celá pohádka je československá, je jasné, že partnerka Karla Gotta Kamila Magálová hovoří v pohádce česky. Proč producent filmu Petr Šiška a režisér Dušan Rapoš nachystali hercům takovouto nástrahu, to zjistíte až v samotném závěru nové pohádky Když draka bolí hlava, a to od 25. 10. 2018 v kinech.

Sám Karel Gott nám ke své roli řekl: „Jsem rád, že jsem opět po letech dostal příležitost zahrát si v pohádce a jsem ještě radši, že nehraji sám sebe. Role kováře mi byla od začátku blízká, jelikož je to muž, který se nebojí kladiva a ohně. Hraní ve slovenštině pro mne byla velká výzva. Já byl se sebou spokojen, ale ten nejdůležitější hlas je už na divácích.“

A jak nám řekla Karlova herecká partnerka Kamila Magálová: „Ano, s Karlem jsme si tak trochu vyměnili role. Já hrála česky a Karel slovensky. Já jsem naštěstí s češtinou přišla do styku několikrát, takže jsem se neobávala. Ale musíte se roli naučit a na český jazyk přeladit. Karel to měl těžší, protože, myslím, nikdy slovenský nehrál. Ale vím, že nazpíval mnoho písní ve slovenštině, takže s tím také neměl problém. Každopádně já jsem byla z jeho slovenštinou maximálně spokojená.“

V dalším traileru k pohádce „Když draka bolí hlava“ jsme poodhalili atmosféru z natáčení této výpravné celovečerní pohádky. Poznáte zde místa, ve kterých se natáčelo – od jeskyně Šipka v obci Štramberk až po prostory Karvinského zámku a nádherné přírody. Poprvé uvidíte 3D animaci unikátního draka a samozřejmě také našeho krásného dráčka Čmoudíka, který je vypravěčem celého příběhu a který je výtvorem československých loutkářů, kteří využili tradiční technologii s moderními prvky, takže dráček vypadá a chová se jako reálná postava. V klipu se představí hlavní postavy pohádky, kromě Karla Gotta a Kamily Magálové například Miroslav Šimůnek český král, Kateřina Brožová česká královna, Ján Koleník slovenský král, Zuzana Maurery slovenská královna, ale také nové tváře Zuzka Žáková princezna Adélka, Jakub Jablonsky princ Janko a další včetně skvělé masky skřeta Blivajze v podání Miro Nogy.

Vskutku nabité herecké obsazení pak slibuje hodnotný zážitek nejen pro děti v kategorii 6plus, ale i pro jejich rodiče a příznivce československé sounáležitosti.

Premiéra pohádky je plánovaná v kině Lucerna v Praze již tento rok 25. 10. 2018.

Důležitou složkou pohádky jsou písničky renomovaných autorů v čele s Vašem Patejdlem, Michalem Davidem, Igorem Timkem, Leškem Wronkou a Miro Bazgerem či Martinem Harichem.

Významnou roli v pohádce budou hrát i hlasy známých osobností, kde hlavně vtip a šarm Igora Timka (slovenská hlava Draka) a Libora Boučka (česká hlava Draka) slibují dobrou zábavu, stejně jako důstojný hlas Václava Postráneckého, který zazní jako hlas starého Draka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také