Showbyznys

18. října 2016 10:02

Adéla Skřivánková

ŠOK: Kráska ze seriálu Polda má dva otce! Herečka Elizaveta Maximová prozradila pikantosti ze svého soukromí

Svého otce uvidí poprvé v životě až ve svých 20 letech! Řeč je o postavě Míši, kterou hraje v novém detektivním seriálu Polda Elizaveta Maximová. S rolí má toho herečka překvapivě hodně společného. Čtěte dál.

Seriálový polda Michal Bříza (David Matásek) upadl při přestřelce v roce 1995 do kómatu. Probouzí se po dvou desetiletích.

Až z Nového Zélandu za ním ihned přilétá jeho dvacetiletá dcera Míša (Elizaveta Maximová). Přichází čas osudového setkání – oba se uvidí vůbec poprvé.

Jaké bude Míšino setkání s otcem?

„V seriálu mají obrovský konflikt, protože jí otec hodně zasahuje do života. Ona řeší, co si to dovoluje, když tady dvacet let nebyl. Na druhou stranu jsou si s tátou podobní. Jsou stejně tvrdohlaví, stojí si za svými názory, takže má Míša k tátovi zároveň hodně blízko,“ přibližuje postavu dcery Michala Břízy mladá herečka.

S rolí v oblíbeném seriálu Polda, který vysíláme v sobotu ve 20.15 na Primě, má mnoho společného!

Herečka se i v životě těší ze dvou otců.

Za jedním z nich musí létat tisíce kilometrů daleko. „Mám jednoho nevlastního a jednoho vlastního tatínka. S oběma mám skvělé vztahy. Ale vlastní tatínek žije v Rusku, takže Míšu chápu. Dřív jsem tátu navštěvovala každé tři měsíce, teď se snažím jednou za půl roku, na Silvestra a o letních prázdninách,“ prozrazuje pohledná Elizaveta Maximová dříve Shvachko.

Proč se herečka jmenuje Maximová? Původní příjmení Shvachko nemohla vystát

„Za 17 let v České republice to nikdo správně nevyslovil, nenapsal. Pořád jsem s tím měla různé situace, a proto jsem si to změnila na Maximová. Pocházím z Ruska, z Kazaně, z republiky Tatarstán,“ říká Elizaveta, která do Česka přesídlila s maminkou, když jí bylo sedm let.

Již od dětství se Elizaveta věnovala divadlu. Navštěvovala nejrůznější kroužky herectví, vystupovala v divadelních souborech.

Vystudovala činoherní herectví na pražské DAMU pod pedagogickým vedením Jana Buriana, Jany Hlaváčové, Ladislava Mrkvičky a Marka Němce.

Hrála například Lady Cheveleyovou ve Wildeovském Ideálním manželovi, Helenu ve Snu noci svatojánské či Mášu ze Třech sester.

Spolupracuje s filmem a televizí v Česku i zahraničí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také