ŠOK! Zakladatelka MeToo sama čelí sexuálnímu obvinění! Měla odporně svádět kluka pod zákonem

Hnutí MeToo obdrželo těžkou ránu. Zakladatelka měla svádět kluka pod zákonem.

Díky kampani MeToo skončila kariéra hned několika velice vlivných lidí, kteří doplatili na své chlípné choutky a nevhodné chování. Asi nejznámějším příkladem budiž bývalý americký producent Harvey Weinstein, kterého na začátku celé kampaně ze sexuálního obtěžování obvinily desítky hereček. Weinstein se teď soudí a čelí možnému vězení, dá se tedy říct, že spravedlnost zafungovala. Na druhé straně ale spousta lidi namítá, že obvinění často nemají možnost se bránit, a jejich kariéra je tak pošlapána bez jakéhokoliv soudu. A právě tito lidé teď dostali do rukávu další eso.

Samotná zakladatelka hnutí a původní iniciátorka obvinění proti Weinstenovi, herečka Asia Argento, teď totiž sama čelí obvinění ze sexuálního obtěžování. Obvinil ji mladistvý herec, kterého prý jako 17letého měla Argento svádět.

K incidentu mělo dojít v roce 2013 v jednom kalifornském hotelu, kde herečce padl do oka Jimmy Bennett. V tomto státě je ale stanovena minimální hranice pro sex na 18 let. Bennett hrozil herečce žalobou, nakonec se však vyrovnali mimosoudně, herečka mu totiž vyplatila v přepočtu zhruba 9 milionů korun. O celé věci poprvé informoval The New York Times.

Sdílejte článek
Štítky Sex kariéra herečky obvinění herec The New York Times sexuální obtěžování Harvey Weinstein skandál MeToo Asia Argento Jimmy Bennett

Přečtěte si také