reklama

reklama

Asia Argento
Autor: profimedia.cz Asia Argento

ŠOK! Zakladatelka MeToo sama čelí sexuálnímu obvinění! Měla odporně svádět kluka pod zákonem

Publikováno: 21.08.2018
Hnutí MeToo obdrželo těžkou ránu. Zakladatelka měla svádět kluka pod zákonem.

reklama

Díky kampani MeToo skončila kariéra hned několika velice vlivných lidí, kteří doplatili na své chlípné choutky a nevhodné chování. Asi nejznámějším příkladem budiž bývalý americký producent Harvey Weinstein, kterého na začátku celé kampaně ze sexuálního obtěžování obvinily desítky hereček. Weinstein se teď soudí a čelí možnému vězení, dá se tedy říct, že spravedlnost zafungovala. Na druhé straně ale spousta lidi namítá, že obvinění často nemají možnost se bránit, a jejich kariéra je tak pošlapána bez jakéhokoliv soudu. A právě tito lidé teď dostali do rukávu další eso.

Samotná zakladatelka hnutí a původní iniciátorka obvinění proti Weinstenovi, herečka Asia Argento, teď totiž sama čelí obvinění ze sexuálního obtěžování. Obvinil ji mladistvý herec, kterého prý jako 17letého měla Argento svádět.

K incidentu mělo dojít v roce 2013 v jednom kalifornském hotelu, kde herečce padl do oka Jimmy Bennett. V tomto státě je ale stanovena minimální hranice pro sex na 18 let. Bennett hrozil herečce žalobou, nakonec se však vyrovnali mimosoudně, herečka mu totiž vyplatila v přepočtu zhruba 9 milionů korun. O celé věci poprvé informoval The New York Times.

reklama