Šokující odhalení ve Hře o trůny! Tahle teorie prozrazuje, kdo jsou rodiče Jona Snowa

Dozvíme se konečně odpověď na otázku, která může zásadně změnit průběh celého televizního hitu? Jo, a následují samozřejmě SPOILERY!

Šestá série opěvované fantasy Hra o trůny je teprve na svém počátku, i přesto už však tvůrci naservírovali divákům nejedno překvapení. A rozhodně v tom nehodlají polevovat. Jen týden poté, co nám konečně oživili Jona Snowa, se tak podle všeho dozvíme odpověď na jednu z největších záhad okolo této oblíbené postavy. Konečně totiž budeme vědět, kdo jsou jeho skuteční rodiče. A možná i něco víc.

Asi každému divákovi nejspíš už došlo, že Jon není ve skutečnosti bastardem Neda Starka, jehož si odnesl po úletu s neznámou děvečkou. Čtenáři už totiž mnoho let spekulují o tom, že jde o potomka Nedovy sestry Lyanny a Rhaegara Targaryena, zesnulého bratra Daenerys. Právě ten ještě za vlády Targaryenů v Západozemí Lyannu unesl a věznil ji ve Věži radost, kde nakonec také zemřela.

A právě zde by se měl odehrávat v příští epizodě flashback, v němž se mladý Ned Stark snaží svou dceru vysvobodit. To se mu nakonec nepodaří. Jenže právě zde Ned podle teorií uvidí, že jeho sestra má s obávaným Rhaegarem čerstvě narozeného syna a umírající sestře slíbí, že ho ochrání. A jelikož by ho jako potomka Targaryenů čekal kvůli pádu rodu krutý osud, přijal Jona za svého. Právě tuto dlouho spekulovanou teorii a Jonův původ by měla nová epizoda konečně potvrdit.

Pokud se tak konečně stane, dozvíme se tím i to, že je Jon ve skutečnosti nevlastním synovcem Daenerys. Nahrávalo by to ovšem i další teorii o tom, že právě Jon by mohl být znovuzrozený Azor Ahai, tedy vyvolený bojovník, jenž má svět zachránit před invazí Jiných. Toto zjištění by zkrátka mohlo zásadně otřást celým seriálem. Opravdu pro nás tvůrci chystají opravdovou příběhovou bombu, nebo naopak fanoušky zklamou?

Sdílejte článek
Štítky Hra o trůny Jon Sníh Eddard Stark

Přečtěte si také