Soud konečně rozhodl, kdo může za tragickou smrt Paula Walkera. Může za ni Porsche?

Od smrtelné nehody hollywoodské hvězdy už uplynuly více než dva roky. Osudová bouračka je však stále předmětem dohadů a soudních sporů.

Herec ze slavné série Rychle a zběsile Paul Walker zahynul při nehodě v listopadu 2013, když auto Porsche Carrera GT řízené jeho kamarádem Rogerem Radasem narazilo do sloupu a osvětlení. I po tak dlouhé době tato tragédie vzbuzuje velké vášně. Manželka Rogera Radase, Kristine, totiž před časem obvinila ze smrti svého muže a slavného herce právě Porsche a podala na automobilku žalobu. Tvrdí, že za jejich smrt může špatná konstrukce auta, kvůli které je tento sporťák téměř životu nebezpečný.

Podobné články

Nyní se celá kauza konečně dostala k soudu a ten vyslovil nemilosrdný verdikt. Za smrt Walkera nenese Porsche žádnou zodpovědnost. Nebyl totiž předložen dostatek důkazů o tom, že by jeho smrt byla způsobena nespolehlivým vozem. Soudce tak dal nepřímo za pravdu automobilce, která tvrdí, že dvojice si byla vědoma rizik spojených s rychlou jízdou v tomto voze a vina tak byla straně řidiče.

I přesto ale Porsche nemá úplně vyhráno. Kristine se totiž hodlá proti rozsudku odvolat. K soudu navíc stále míří další dvě žaloby na známou firmu, tentokrát od Walkerova otce a jeho dcery Meadow, kteří tvrdí, že Paul nemohl kvůli špatné konstrukci z hořícího auta utéct. Aktuální verdikt však nasvědčuje, že by se mohli opět radovat spíše kravaťáci slavné automobilky.

Sdílejte článek
Štítky Porsche smrt Paul Walker Rychle a zběsile herec automobilka Porsche Carrera GT

Přečtěte si také