Showbyznys

14. října 2022 09:42

redakce Prima Lajk

Spisovatelka J. K. Rowling se o hejty nestará. Co jí v noci pomáhá spát?

Autorka Harryho Pottera se s kritikou umí vypořádat.

Na světě asi neexistuje bohatší, ale zároveň kontroverznější spisovatelka fikce, než je proslulá hvězda J. K. Rowling. Na autorku mladého kouzelníka Harryho Pottera se kritika sype zejména kvůli jejím názorům na komunitu transgender osob a údajnému antisemitismu. V nedávném rozhovoru se jí dokonce zeptali, jak se jí v noci s takovým množstvím hejtů spí.

Její odpověď byla naprosto odzbrojující. „Podívala jsem se na poslední přijaté šeky a zjistila jsem, že ta bolest docela rychle odeznívá,“ nechala se slyšet Rowling. A my se jí vlastně ani nedivíme. Poslední odhady na čisté jmění britské spisovatelky se odhadují na ohromující 1 miliardu dolarů, což je v přepočtu více než krásných 25 miliard korun.

Jak je ale všeobecně známo, Rowling neměla začátek své kariéry vůbec jednoduchý a častokrát se setkávala s odmítnutím a výsměchem. Jako matka samoživitelka žijící ze sociálních dávek psávala po edinburských kavárnách a první rukopis o mladém čaroději měla napsaný v roce 1995. O dva roky později se dostal na pulty knihkupectví a navždy změnil nejen její svět, ale i svět literatury.


Přečtěte si také