J. K. Rowling
Autor: profimedia.cz J. K. Rowling

Spisovatelka J. K. Rowling se o hejty nestará. Co jí v noci pomáhá spát?

Tamara F. Publikováno: 14.10.2022
Autorka Harryho Pottera se s kritikou umí vypořádat.

reklama

Na světě asi neexistuje bohatší, ale zároveň kontroverznější spisovatelka fikce, než je proslulá hvězda J. K. Rowling. Na autorku mladého kouzelníka Harryho Pottera se kritika sype zejména kvůli jejím názorům na komunitu transgender osob a údajnému antisemitismu. V nedávném rozhovoru se jí dokonce zeptali, jak se jí v noci s takovým množstvím hejtů spí.

Její odpověď byla naprosto odzbrojující. „Podívala jsem se na poslední přijaté šeky a zjistila jsem, že ta bolest docela rychle odeznívá,“ nechala se slyšet Rowling. A my se jí vlastně ani nedivíme. Poslední odhady na čisté jmění britské spisovatelky se odhadují na ohromující 1 miliardu dolarů, což je v přepočtu více než krásných 25 miliard korun.

Jak je ale všeobecně známo, Rowling neměla začátek své kariéry vůbec jednoduchý a častokrát se setkávala s odmítnutím a výsměchem. Jako matka samoživitelka žijící ze sociálních dávek psávala po edinburských kavárnách a první rukopis o mladém čaroději měla napsaný v roce 1995. O dva roky později se dostal na pulty knihkupectví a navždy změnil nejen její svět, ale i svět literatury.

Alan Rickman alias Severus Snape podlehl v roce 2016 rakovině

GALERIE: 19 herců z Harryho Pottera, kteří odešli do hvězdného nebe. Některá jména vás překvapí

Zesnulý Alana Rickman boj s rakovinou ve svých denících 1

Zesnulý Alan Rickman bojoval s rakovinou i při natáčení Harryho Pottera. Co všechno odhalily tajné deníky?

reklama