Spisovatelka J. K. Rowling vysvětlila, proč nebyla na srazu Harryho Pottera. Vážně nebyla pozvaná?

Autorka Harryho Pottera vysvětlila, proč se nezúčastnila nedávného srazu se štábem a herci z filmové série.

Miliony prodaných výtisků, jedna dlouhá a veleúspěšná filmová série, miliardy dolarů a do toho nespočet fanouškovských zážitků spojených s milovaným kouzelnickým světem – spisovatelce J. K. Rowling už její celoživotní úspěch nikdo neodpáře. I přesto, že však světu dala jednu z nejpopulárnějších franšíz všech dob – Harryho Pottera –, patří v současnosti zároveň mezi jedny z nejnenáviděnějších tvůrců vůbec. Můžou za to, jak jinak, její kontroverzní názory na transgender komunitu.

Právě to byl podle mnohých důvod, proč se před pár měsíci spisovatelka nezúčastnila velkého srazu herců a štábu z filmové série, který měl premiéru na streamovací službě HBO Max. Údajně nebyla zvaná, protože ji tam nikdo nechtěl, protože už se proti jejím názorům postavily i hvězdy série jako Emma Watson nebo Daniel Radcliffe.

Teď ovšem v jednom podcastu spisovatelka uvedla, že rozhodně zvaná byla, ale ve skutečnosti se jí jen nechtělo. Rowling prohlásila, že sraz byl víc o filmech než o knihách, a na těch se ona zase tolik nepodílela, a proto na sraz nechtěla. Což je, jak asi sami uznáte, dost zvláštní výmluva. I proto si tak většina fanoušků nadále myslí, že nebýt toho, jak je momentálně neoblíbená, pravděpodobně by dorazila. Ani samotná autorka tak podle nich nechce pohlédnout pravdě do tváře a přiznat si, že zkrátka dělá v životě něco špatně.


Přečtěte si také