Star Wars se spojí se Star Trekem! Známe šokující detaily... (Apríl)

J. J. Abrams slepuje dvě slavné sci-fi značky.

Nejdřív se v Hollywoodu točila pokračování, potom prequely a spin-offy a nakonec se začaly budovat propojené filmové vesmíry. Každou značku je holt potřeba vytěžit na maximum, tohle už je ale trochu přes čáru.

Možná jste si všimli, že zatím poslední filmový Star Trek zase tolik nevydělal a že nadcházející sedmé Star Wars zajímají hlavně příznivce původní trilogie. Studia Paramount a Disney se proto rozhodla dát obě série dohromady a zasáhnout tak kompletní sci-fi cílovku, která se po letech konečně dočká ultimátního crossoveru.

Na ten dojde už letos v prosinci, když se stárnoucí Han Solo po zničení Malého sokola stane kapitánem Enterprise. Z věrného Žvejka samozřejmě bude první důstojník. A jelikož se Scotty po své rezignaci odstěhoval na malebný anglický venkov, do strojovny nastoupí C-3PO.

Kam přesně se poletí? Nevíme. A jak J. J. Abrams, režisér vytuněných sedmých Star Wars i dvou posledních Star Treků tuhle kapitánskou záměnu vysvětlí? I to je tajemství, které známý tajnůstkář neprozradí dřív než v kinech. Podle zákulisních informací ale dojde na cestování časem a přeskupování alternativních realit, tak aby se mohla univerza elegantně spojit a všichni fanoušci byli spokojeni.

Inu, jak říkal v původních epizodách nejslavnější mistr Jedi Spock: Žijte dlouze a ať vás Síla provází!


Přečtěte si také