Známá streamerka Pokimane dostala zásadní ban na Twitchi! Co hloupého dělala, a hrozí trest dalším?

Streamerská komunita na Twitchi zapomněla na jedno z nejdůležitějších pravidel. A Pokimane je prvním, kdo za to dostal ban.

Necelý měsíc před koncem roku se na streamovací platformě Twitch.tv rozjel zajímavý trend. Jako by totiž všichni rázem zapomněli na jedno z nejdůležitějších pravidel Twitche – nestreamovat obsah, na který nemáte právo (tzv. DMCA). Menší i větší streameři si tak z ničeho nic začali pro své publikum přehrávat epizody pořadů, seriály, nebo v několika případech dokonce i celé filmy.

Ostatní je na to upozorňovali, varovali je, že je jen otázkou času, než někdo zakročí, dokonce i samotný šéf Twitche napsal, že streamování filmů či seriálů jde vyloženě proti pravidlům a streamerům za to hrozný vážný postih. Protože to ale dělal najednou každý, šířil se trend rychle dál.

Nyní ale konečně přišla reakce. První velkou streamerkou, která totiž za něco takového dostala ban, je slavná Pokimane. Ta patří mezi největší influencery na Twitchi, ani to ji ovšem nezachránilo. Ban obdržela poté, co na svém kanálu sledovala seriál Avatar: Poslední vládce větru. Jedná se o její první vážný trest na platformě od startu streamování v roce 2013. Zároveň se ale v tuto chvíli jedná spíš o takové varování, streamerka se bude moci vrátit už za pár hodin, kdy ban vyprší. V budoucnu je ale klidně možné, že opakované porušení DMCA povede k dalším přísnějším trestům. Tak snad si odteď začnou všichni dávat pozor a přestanou provokovat hada bosou nohou.

Sdílejte článek
Štítky zákaz film Avatar Twitch ban trend Twitch.tv streamerka Pokimane DMCA Poslední vládce větru Digital Millennium Copyright Act

Přečtěte si také