Showbyznys

13. října 2015 11:28

redakce Prima Lajk

Švédská protiteroristická jednotka rozehnala sraz hipsterů. Myslela si, že jde o islamisty!

Je jenom otázkou času, kdy evropské státy zakážou hipsterství. Kdo má ty výjezdy speciálních jednotek platit?

Švédská policie měla pohotovost. Na tísňovou linku se totiž dovolal člověk, který tvrdil, že na odlehlé zřícenině hradu vyvěšuje skupina černě oděných vousatých mužů černou vlajku s podivnými nápisy. Nebyl čas ptát se, kdo je kdo, a na místo okamžitě vyrazila protiteroristická jednotka.

Jenže na zřícenině hradu Braehus na ně nečekala vyzbrojená jednotka Islámského státu, ale skupina hipsterů a členů mezinárodní organizace plnovousů. Pořizovali si totiž fotku do alba svého klubu Bearded Villains (Vousatí darebáci), k čemuž patřilo i mávání a pózování s klubovou vlajkou – černobílou, s překříženými meči a nečitelným písmem.

“Uprostřed focení na nás vyběhla jednotka, že jim někdo volal, že je tu třicet teroristů a mávají vlajkou Islámského sátu," popsal jeden z členů darebáků Fransson. Na svých facebookových stránkách pak upřesnil, že se scházejí zhruba jednou měsíčně a tentokrát se poprvé fotili s klubovou vlajkou, kterou jim poslali z mezinárodní centrály klubu. Ta se na svých stránkách popisuje jako "bratrstvo elitních vousáčů z celého světa".

Jeden z členů klubu řekl, že zásah policie ukázal, s jakými předsudky musejí vousáči bojovat. Co myslíte vy?


Přečtěte si také