Tenistovi Djokovičovi hrozí v Srbsku vězení! Čím se provinil?

Novak Djokovič má čím dál tím víc problémů. Co mu ještě hrozí vedle deportace a vyloučení z turnaje?

Představte si, že byste si tak moc chtěli zahrát tenis, že byste kvůli tomu lhali na právním dokumentu, porušili izolaci nařízenou vlastní vládou, po pozitivním testu na covid ignorovali veškerá bezpečnostní a zdravotní opatření, samozřejmě byste přitom ani nebyli očkování, protože jste nejspíš natvrdlí, a to vše by se pak provalilo ven, zatímco vy byste si dál tvrdohlavě stáli za tím, že chcete jen hrát tenis. Že si to neumíte představit? Tenista Novak Djokovič zjevně jo.

A tak jeho trable s vízem, možnou deportací, vyloučením z turnaje a teď i čerstvým odhalením o porušené izolaci nadále pokračují. Nejnovější zprávou je pak oznámení srbských právníků, že Djokovičovi po návratu do země hrozí nejen obří finanční pokuta, ale dokonce i možné vězení.

To pokud by se vláda v čele s naštvanou premiérkou rozhodla světovou tenisovou jedničku exemplárně potrestat. Což se ale nejspíš nestane, protože celebrity holt žijí pod jinými pravidly, a tak nejspíš Djokovič vše ukecá na pouhé veřejně prospěšné práce. Deportace z Austrálie mu nicméně hrozí stále a v tuhle chvíli už by bylo opravdu šílené, kdyby si australský turnaj nakonec vážně zahrál.

Sdílejte článek
Štítky Austrálie vězení Srbsko tenis karanténa izolace věznice tenista vláda Novak Djoković Covid Novak Djokovic

Přečtěte si také