Tito slavní herci odmítli životní role! Kdo mohl hrát Forresta Gumpa nebo Rose z Titanicu?

Slavní herci, kteří odmítli ikonické role.

V alternativním vesmíru by nejspíš ledacos vypadalo jinak. Auta by létala, ovoce chutnalo jako zelenina a v našich oblíbených filmech by hráli úplně jiní herci. Ostatně k tomu, aby kultovní role typu Neo z Matrixu nebo Forrest Gump hráli jiní herci, nescházelo moc ani v tom našem vesmíru.

Slavní, velmi slavní herci takto v minulosti odmítli velké role, o kterých si nebyli jistí, jenom aby toho později těžce litovali. Příkladem budiž Will Smith, který odmítl šanci zahrát si Nea. Postavu Hana Sola ze Star Wars pak pro změnu mohli ztvárnit Al Pacino nebo Burt Reynolds. Gwyneth Paltrow zase pro změnu mohla hrát Rose v kasovním trháku Titanic. V zamilovaném Shakespearovi pro změnu měli hrát Daniel Day Lewis a Julia Roberts – oba nakonec odmítli.

Dalším slavným snímkem, který mohl vypadat zcela jinak, je Zkrocená hora. Zde tvůrci původně lákali do hlavních rolí Leonarda DiCapria, Matta Damona nebo Brada Pitta. A nebýt toho, že dal John Travolta přednost Quentinu Tarantinovi a jeho Pulp Fiction, mohl herec ztvárnit hlavní roli ve Forrestu Gumpovi. Jo, co všechno mohlo být.


Přečtěte si také