Mayweather je nejbohatší sportovec uplynulé dekády 1
Autor: profimedia.cz Mayweather je nejbohatší sportovec uplynulé dekády 1

Tohle je nejbohatší sportovec dekády! Neuvěříte, kdo si vydělal ještě víc než Ronaldo s Messim!

Publikováno: 30.12.2019
Jaký sportovec je nejbohatší na světě?

reklama

Sport jsou peníze, především peníze. Platí to zejména pro ten vrcholový, kdy jednotliví sportovci sice předvádí vynikající výkony a patří mezi absolutní světovou špičku, bez zástupu trenérů, asistentů, manažerů a dalších lidí stejně jako hromady peněz by tam však nejspíš dlouho nezůstali.

Lukrativní je to ovšem pro všechny strany a své o tom definitivně ví například americký boxer Floyd Mayweather, který byl nedávno prohlášen za nejbohatšího sportovce uplynulé dekády.

42letý Mayweather sice de facto v ringu skončil, sem tam si však ještě odskočí zpátky pro nějaký ten milion, nebo 915 (dolarů, pochopitelně), což mu stačilo na jasné prvenství.

Až na druhém místě se pak umístil král fotbalu Cristiano Ronaldo, jenž si vydělal „pouhých“ 800 milionů (většinu z toho díky dlouholetému angažmá v Realu Madrid), zatímco jeho nemesis Lionel Messi dosáhl jen na 750 (z velké části nedaněných, za což byl i odsouzen). Údaje potvrdil časopis Forbes a následně se k ním radostně vyjádřil i samotný Mayweather.

reklama