návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Showbyznys

Tohle je nejbohatší sportovec světa! Vydělal si o polovinu míň peněz než jeho loňský předchůdce

Který sportovec si letos vydělal nejvíc peněz?
Vydáno: 12.06.2019
Který sportovec si vydělává nejvíc? 2
Autor: profimedia.cz Který sportovec si vydělává nejvíc? 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Fotbalista Lionel Messi byl jmenován nejvíce vydělávajícím sportovcem světa za rok 2019. Messi tak nahradil loňského vítěze Floyda Mayweathera, který byl první čtyřikrát za posledních sedm let.

Žebříček vydal časopis Forbes. Ten uvedl, že sportovci celkově vydělali 4 miliardy dolarů za uplynulých dvanáct měsíců. To je o pár procent víc než loni, kdy byly roční výdělky jen 3,8 miliardy.

Messi sám se zasloužil o 127 milionů z této částky. Na druhém místě skončil Ronaldo se 109 miliony, kterého následoval těsně třetí Neymar se 105. Přestože první tři místa zabírají fotbalisté, jedná se o výjimečné případy, kdy jeden hráč vydělává podstatně víc, než je průměr v daném sportu. V průměru si stále nejvíc vydělají profesionální basketbalisté. Ti si mezi sebe rozdělili celkem 1,29 miliardy, přičemž 72 % z toho tvoří platy, nikoliv bonusové dohody.

Přestože byl Messi první, pořád si vydělal v podstatě o polovinu méně než loňský vítěz Mayweather. A to především z důvodu, že Mayweather v roce 2017 vyzval k zápasu Connora McGregora a 275 milionů dolarů, které utržil, ho vytáhlo na první místo až do konce loňského roku.

Článek je zařazen v: sportovec , peníze , výplata , fotbalista , Lionel Messi , Floyd Mayweather