Showbyznys

30. května 2019 12:25

redakce Prima Lajk

Tohle je reakce Petra Čecha na smutnou porážku v jeho posledním zápase. Jeho slova vás dojmou k slzám

Evrospkou ligu s Arsenalem sice nevyhrál, ale i tak se se svou kariérou rozloučil důstojně.

Je konec… v tom měl Petr Čech jasno ještě předtím, než nastoupil do včerejšího finále Evropské ligy v ázerbájdžánském hlavním městě Baku. V něm se utkal jeho Arsenal s Chelsea. A Čech měl jediný cíl: vychytat 60. nulu na evropské pohárové scéně a ozdobit vůbec poslední zápas své dvacetileté kariéry výhrou, která by jemu i jeho týmu zajistila trofej. To se však nestalo. Pohár pro vítěze nakonec zvedali nad hlavu hráči Chelsea, kteří porazili Arsenal vysoko 4:1.

Zatímco před šesti lety se nejlepší český brankář posledních dekád, který tenkrát oblékal dres Chelsea, ze stejné trofeje radoval s nimi, tentokrát mu zbyly jen oči pro pláč. Stříbrnou medaili, kterou mu pověsili na krk, taky hned schoval do své pověstné „helmy“. Za svůj výkon se přitom vůbec nemusí stydět. Předvedl několik dobrých zákroků a uchránil svůj tým od ještě většího debaklu. „Prohráli jsme, ale jsem na sebe hrdý. Jsem pyšný na to, jak jsem dnes hrál. Když chytáte poslední zápas v kariéře a jde o finále, cítíte velký tlak a spekulace. Ale já prostě hrát musel. A udělal jsem všechno, co jsem mohl,“ uvedl Čech bezprostředně po svém utkání v rozhovoru pro televizní stanici BT Sport.

„Je snadné říct, že jsme prohráli finále, nemáme pohár a končíme sezonu s prázdnýma rukama. Mohu ale každého ujistit, že práce, kterou jsme během sezony udělali, mužstvo posílí. V té příští bude výrazně silnější," pokračoval i přes své zklamání v pozitivním duchu. O své budoucnosti, která by podle spekulací v médiích měla být spojena s Chelsea, kde by působil jako sportovní ředitel, mluvit nechtěl. Poznamenal jen, že do 30. června je stále hráčem Arsenalu a teprve pak bude přemýšlet, co dál.

Ať už jeho kroky povedou kamkoliv, věříme, že bude minimálně stejně úspěšný jako ve své bohaté kariéře. Její zakončení sice nedopadlo podle představ, za všechno, co dokázal ve svých zahraničních angažmá i v české reprezentaci, si ale zaslouží obrovské uznání. Díky, Čechino!

Sdílejte článek
Štítky konec kariéry finále poslední zápas Evropská liga Arsenal porážka prohra Petr Čech Chelsea

Přečtěte si také