Showbyznys

4. května 2015 15:01

Petr Cífka

Top Gear se vrátí za rok na jaře! Známe novou trojici moderátorů!

BBC nelení a novou sérii na jaře 2016 odstartuje s novou moderátorskou trojicí

Plán britské televize je momentálně následující. Dostříhat zbývající tři epizody s Clarksonem, Mayem a Hammondem - sice bez studiových vstupů, ale s veškerým dostupným materiálem - a odpromítat je ke konci roku. Ideálně tak, aby očekávaný souboj McLarenu, Porsche a Ferrari, na který se v posledních epizodách tak upozorňovalo, vrcholil někdy po Vánocích, kdy byli diváci zvyklí na každoroční Top Gear speciál. Tím pádem se slavná trojice po několikaměsíční pauze vrátí na obrazovky a publikum se opět rozpomene na slávu Top Gearu. A jen pár týdnů poté BBC vyrukuje se zbrusu novou sérií, tentokrát už ovšem s novými tvářemi. A novým produkčním zázemím, protože jsme se dozvěděli, že druhý duchovní otec Top Gearu, Andy Wilman, definitivně končí.

Wilman před cca patnácti lety pomáhal s Clarksonem celý koncept dosavadního Top Gearu vymyslet. Společně jej pak nabídli BBC a úporně na něm makali. Nedávno ho nejdřív Clarkson a poté i Wilman prodali, resp. nechali BBC za pořádný balík odkoupit jejich procentuální podíl. Z producentů se tak stali pouhými zaměstnanci.

A co nová moderátorská trojice? Vyjednávání jsou v plném proudu a všechno se ještě může nepatrně měnit, ale sám Wilman se na jedné ze schůzek prořekl a zmínil tři jména. Lze jim věřit, protože Wilmanovým posledním údělem v BBC bylo, aby za stávající tým našel náhradu. A zjevně vybíral uvážlivě. Nečekejte ale od nového Top Gearu stejný styl. Ostatně pojďme si tři nové tváře představit podrobněji.

Philip Glenister

Dvaapadesátiletý herec a fanoušek do aut by nejvíc pasoval na náhradu za Jeremyho, pokud budeme hrát onu hru, že nový Top Gear vlastně bude stejný jako ten starý. Glenister není bůhvíjaký řidič, ale na BBC měl celkem úspěšnou show For the Love of Cars, kde restauroval stará auta, a pak je se ziskem prodával v aukcích. Glenister napsal knížku o nostalgii sedmdesátých a osmdesátých let a v Anglii je populární a oblíbenou tváří.

Guy Martin

Další do party je profesionální závodník a dobrodruh Guy Martin. Tak trochu ve stylu Tannera Fousta z amerického Top Gearu by tak měl pořad regulérního a úspěšného závodníka. Guy Martin se několikrát úspěšně účastnil nejnáročnějšího motorkového závodu Isle of Man TT, v rámci svých televizních pořadu na BBC překonal několik světových rekordů a bez okolků je to blázen, který může být ozdobou každého pořadu. Samozřejmě hodně záleží na tom, jak moc si sedne se zbytkem moderátorů. Ve svých třiatřiceti letech se v podstatě jedná o benjamínka týmu.

Jodie Kidd

A na závěr žena. Ano, spekulovalo se o tom hodně dlouho a nikdo moc nevěřil, že by vůbec do konceptu mohlo něžnější pohlaví zapadnout. Šestatřicetiletá Jodie Kidd sice už v Top Gearu byla a Jeremy ji chválil, ale... koho vlastně Jeremy nechválil? Původním povoláním supermodelka, blondýna a spolumoderátorka pořadu Classic Car Show, kde ovšem byla podle diváků spíše za ozdobu. Protlačit ji jako moderátorku Top Gearu bude asi největší oříšek, ale BBC má zjevně pocit, že potřebuje víc zatlačit na divačky. Jestli se tahle sázka vyplatí, to ukáže až čas.

Jedno je jisté. Top Gear už nikdy nebude stejný. Vlastně bude zase úplně jiný. A že neznáte nikoho z moderátorů? Clarksona, Maye a Hammonda taky nikdo neznal. Nováčci se ovšem budou muset poprat s mnohem větší nevraživostí než zmíněná trojice, která na začátku tisíciletí přebírala Top Gear coby suchopárnou show s mizernou sledovaností. Tihle ji naopak dostávají jako nejsledovanější pořad stanice, jehož dosavadní tři hvězdy byly podle mnohých neprávem zaříznuty. Bude zajímavé sledovat, jak se nový Top Gear ujme.

Sdílejte článek
Štítky jaro Ferrari Porsche top Gear styl BBC Top Gear Guy Martin McLaren Automotive Jeremy Clarkson Andy Wilman Jodie Kidd

Přečtěte si také