Showbyznys

12. července 2016 12:06

redakce Prima Lajk

Tragická smrt osmnáctileté dívky na Orlíku má dohru! Čeká nás zákaz vodních skútrů v Česku?

Smrtelná nehoda na Orlíku, při níž byla smrtelně zraněna teprve osmnáctiletá dívka, hýbe Českou republikou. Budou mít šílenci na vodních skútrech po srandě?

Smutná událost se stala v neděli na Orlické přehradě. Muž na vodním skútru míjel ve vysoké rychlosti loď, jenže přitom narazil do vedle plovoucí pramice, na níž se plavila osmnáctiletá Simona J. se svým přítelem. Jenže zatímco partner i viník nehody vyvázli s lehkým zraněním, mladá žena po leteckém převozu do nemocnice nakonec zemřela. Tragická událost vyvolala bouřlivé emoce a zdá se, že bude mít ještě velké důsledky.

K děsivé tragédii se na Facebooku vyjádřili už i rodiče oběti, kteří se se ztrátou milované dcery nemohou srovnat a lidé jim na internetu vyjadřují svou podporu. Obzvláště otec zemřelé Simony pak neskrývá svůj hněv nad nezodpovědnými jezdci na skútrech a hodlá proti nim možná učinit patřičné kroky. „Já všem zúčastněným děkuji za komunikaci tady. Je vidět, že máte v hlavě víc než ty ostatní instituce a bezpáteřní m*dky na těch prašivejch skútrech. Tohle se jen tak nenechá,“ okomentoval tragédii podle serveru Extra.cz její otec. Všem je totiž jasné, že za tragédii může hlavně nezodpovědné chování mladíka na skútru a vyhláška povolující jim neomezenou rychlost.

Lidé po celém Česku tak rodinu velmi podporují a vznikla už dokonce i petice za omezení plavby na Orlíku. Chtějí tak, aby na Orlík mohli jen lodě s motory do třinácti koňských sil a lidé se silnými skútry se sem tak raději vůbec nedostali. Změny chystá také Státní plavební správa, která plánuje inspekci a změnu značení, a mluví se také o změně vyhlášky, která by benevolentní pravidla pro nadšence skútrů definitivně zatrhla. Zdá se tedy, že lidem se skútry nastanou po tragické události těžké časy a budou se muset potýkat s řadou omezení. I když z českých vod úplně nezmizí, je možné, že je budeme v létě vídat o dost méně.

Sdílejte článek
Štítky nehoda smrt zákaz Facebook tragedie zodpovědnost Česko Partizánske Státní plavební správa Vodní nádrž Orlík

Přečtěte si také