Tragická zpráva! Zemřel nejslavnější český zpěvák Karel Gott. Po velkém boji podlehl vážné nemoci

České hudební nebe přivítalo největší pěveckou legendu - Karla Gotta.

Česká republika se vzpamatovává z ohromné ztráty a obrovského šoku. Ve věku 80 let v úterý večer zemřel legendární Český slavík Karel Gott. Pěvecká legenda zemřela před půlnocí v kruhu rodiny. Informaci sdělila ČTK zpěvákova mluvčí Aneta Stolzová.

Mistr podlehl dlouhému boji s akutní leukémií, s níž se svým fanouškům svěřil před několika týdny na svém Facebooku. „Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě myelodysplastického syndromu. Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukémii. Podstupuji ambulantní léčbu a dojíždím do nemocnice na kontroly, v rámci kterých lékaři sledují můj celkový zdravotní stav,“ napsal na sociální sítě. Od té doby děkoval fanouškům za velikou podporu a sdílel další fotky, které dodávaly lidem naději a sílu. Svůj osudový boj ovšem i přes velké úsilí a nekonečný přísun pozitivní energie bohužel prohrál.

Zdravotní problémy provázely Karla Gotta posledních několik let. V roce 2015 mu bylo diagnostikováno nádorové onemocnění mízních uzlin, po léčbě v čele s 6 chemoterapiemi však v březnu roku 2016 oznámil, že nádor vymizel. V únoru 2018 byl hospitalizován kvůli silné chřipce a letos v létě trpěl akutním zápalem plic.

Karel Gott byl zdaleka nejúspěšnějším zpěvákem naší historie. 42krát vyhrál soutěž Zlatý a Český slavík. Vydal 293 sólových alb u nás i v zahraničí a celkově prodal přes 50 milionů desek. Velice populární byl samozřejmě také v zahraničí, zejména v Německu, zazpíval si také v v Carnegie Hall v New Yorku. Nazpíval tak klasické hity jako Lady Carneval, Trezor, Když muž se ženou snídá a svůj poslední hit Srdce nehasnou nazpíval se svou dcerou Charlotte Elle Gottovou. Z této smutné zprávy se bude Česká republika vzpamatovávat zkrátka velmi dlouho.

Přehrajte si online celý záznam koncertu nejúspěšnějšího českého zpěváka všech dob Karla Gotta z pražské O2 Areny z 8. prosince 2014.


Přečtěte si také