Tragická zpráva! Zemřela česká filmová legenda Libuše Šafránková! Co se stalo?

MilanR. Publikováno: 09.06.2021
Česká filmová scéna zažívá obrovskou ztrátu.

reklama

Smutná zpráva, kterou nikdo nečekal! Ve věku 68 let, dva dny po svých narozeninách nečekaně zemřela jedna z nejpopulárnějších českých hereček Libuše Šafránková. Informaci již CNN Prima NEWS potvrdil syn Josef Abrhám. Herečka trpěla zdravotními problémy několik let. V roce 2014 onemocněla rakovinou plic, kvůli níž musela i na operaci. Herečka se kvůli vážnému zdravotnímu stavu společně s životním partnerem Josefem Abrhámem stáhla do ústraní a s médii nekomunikovala.

Zákeřnou nemoc překonala, v posledních měsících se ovšem spekulovalo o tom, že se vážné zdravotní problémy vrátily. Odstoupila z natáčení pohádky Mamánek a zrušila svou účast i v jiných projektech. Podle informací webu Blesk.cz podstoupila v úterý náročnou operaci v pražské Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí. Podle synova vyjádření odešla do hereckého nebe ve středu ráno.

Rodačka ze Šlapanic u Brna o sobě dala poprvé výrazněji vědět v sedmnácti letech v televizní adaptaci Babičky od Boženy Němcové, kde ztvárnila Barunku. Následoval nespočet legendárních a nezapomenutelných rolí v neméně slavných filmech v čele s pohádkou Tři oříšky pro Popelku, Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Vrchní, prchni!, Slavnosti sněženek a další řadou snímků. Díky svému půvabu a hlavně nezaměnitelnému herectví se počítá už desítky let mezi nejoblíbenější české herečky. A už nyní je jisté, že bude divákům a tuzemským filmařům velmi chybět.

Josef a Antonín Abrhámovi.

Neskutečná podoba: Tohle jsou vnuci Šafránkové a Abrháma. A už sbírají filmové ceny

reklama