Tragická zpráva! Zemřela česká filmová legenda Libuše Šafránková! Co se stalo?

Česká filmová scéna zažívá obrovskou ztrátu.

Smutná zpráva, kterou nikdo nečekal! Ve věku 68 let, dva dny po svých narozeninách nečekaně zemřela jedna z nejpopulárnějších českých hereček Libuše Šafránková. Informaci již CNN Prima NEWS potvrdil syn Josef Abrhám. Herečka trpěla zdravotními problémy několik let. V roce 2014 onemocněla rakovinou plic, kvůli níž musela i na operaci. Herečka se kvůli vážnému zdravotnímu stavu společně s životním partnerem Josefem Abrhámem stáhla do ústraní a s médii nekomunikovala.

Zákeřnou nemoc překonala, v posledních měsících se ovšem spekulovalo o tom, že se vážné zdravotní problémy vrátily. Odstoupila z natáčení pohádky Mamánek a zrušila svou účast i v jiných projektech. Podle informací webu Blesk.cz podstoupila v úterý náročnou operaci v pražské Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí. Podle synova vyjádření odešla do hereckého nebe ve středu ráno.

Rodačka ze Šlapanic u Brna o sobě dala poprvé výrazněji vědět v sedmnácti letech v televizní adaptaci Babičky od Boženy Němcové, kde ztvárnila Barunku. Následoval nespočet legendárních a nezapomenutelných rolí v neméně slavných filmech v čele s pohádkou Tři oříšky pro Popelku, Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Vrchní, prchni!, Slavnosti sněženek a další řadou snímků. Díky svému půvabu a hlavně nezaměnitelnému herectví se počítá už desítky let mezi nejoblíbenější české herečky. A už nyní je jisté, že bude divákům a tuzemským filmařům velmi chybět.


Přečtěte si také