Showbyznys

18. května 2018 12:05

redakce Prima Lajk

Trapas před královskou svatbou! Češi chtěli poslat jako dar koňské sperma. Proboha proč?

Co dostanou princ Harry a Meghan ke svatbě?

Královská svatba je tady co nevidět, už zbývá jen nějakých dvacet čtyři hodin do chvíle, než si princ Harry a Meghan Markle řeknou své ano. Se svatbou ale zároveň přichází taky věčné dilema. Co jen dát zamilovanému páru jako dar? Inu čeští politici se před sedmi lety řídili heslem: „Darovanému koni na zuby nehleď,“ a vymysleli dárek, který vstoupil do paměti celého národa.

via GIPHY

Když se v roce 2011 brali princ William a Kate Middleton, česká vláda přišla se vskutku geniálním nápadem, který by se letos jen těžko překonával. Naštěstí to nebude nutné, protože Harry s Meghan na svou svatbu žádné politiky nepozvali, České republice tak odpadá povinnost dar řešit. Už se tak nebude opakovat trapas z předchozí svatby, na kterou politici tehdy málem zaslali jako dar koňské sperma.

Ano, pokud si už nevzpomínáte, tehdejší premiér Petr Nečas skutečně plánoval poslat darem sperma jednoho českého hřebce z Kladrub, protože původní plán poslat živého koně nevyšel. Vše nakonec hasil diplomat Michael Žantovský, který se vydal do Velké Británie osobně, aby nakonec předal královské rodině obraz namalovaného koně. Mezinárodní katastrofa tak byla odvrácena. Ale stejně, umíte si představit horší nápad na dárek?

Svatba se koná už tuto sobotu 19. 5. a živý přenos z ceremoniálu můžete sledovat přímo u nás na stránkách www.iprima.cz/kralovskasvatba, kde krom online komentáře najdete i další doplňující informace.

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie trapas nápad svatba princ Harry královská svatba Meghan Markle Petr Nečas Česko dar sperma Vláda ČR William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu česká vláda koňské sperma

Přečtěte si také