Tuhle písničku Eminem úplně nenávidí. Proč ji nechce zpívat ani na koncertech?

Jednu z nejpopulárnějších písniček nemůže rapper ani slyšet.

Není tajemstvím, že Eminem, vlastním jménem Marshall Bruce Mathers III., měl se svou matkou Debbie velmi komplikovaný vztah, který se na rapperovi hodně podepsal. Finanční problémy i drogová závislost jeho matky Eminema nejednou dohnaly až k pokusu o sebevraždu. Těžká životní zkouška ho však dostala tam, kde je dnes.

Není se čemu divit, že zahořklost v rapperovi zůstala i mnoho let poté, co od matky odešel. Roku 2002 se rozhodl dát všechny výčitky na papír, z čehož vznikla drsná písnička Cleanin´ Out My Closet popisující všechna muka, která zažil. Nenávistným songem dal jasně najevo, co si o matce myslí.

Roku 2013 však přišel v Eminemově životě zvrat, při kterém si uvědomil, že svou písní zašel příliš daleko. Rozhodl se proto omluvit, jak jinak než další písničkou, nesoucí název Headlights. „Možná jsme oba zašli příliš daleko,“ zpívá Eminem v songu. „Není pravda, že tě nenávidím. Jsi pro mě pořád krásná, protože jsi moje máma,“ zní v písničce. Později se nechal slyšet, že Cleaning Out My Closet psal ve chvíli, kdy byl naštvaný na celý svět. „Tu písničku už ani nezpívám na koncertech a příčí se mi pokaždý, když ji hrajou v rádiu,“ řekl rapper.


Přečtěte si také