návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Showbyznys

U první klapky Jana Žižky byly herecké hvězdy i zlatí olympionici

Padla první klapka Jana Žižky.
Vydáno: 20.09.2018
Roman Šebrle v Janu Žižkovi
Roman Šebrle v Janu Žižkovi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po dlouhých osmi letech příprav začal režisér a producent Petr Jákl v polovině září natáčet historický velkofilm Jan Žižka. Už první dny, v lomu nedaleko Prahy, byly velmi náročné a po boku hereckých hvězd se „na place“ objevily také výrazné osobnosti ze světa sportu.

Před kamerou bylo hned první den skutečně živo. Mezi bojovníky bylo možné zahlédnout celou řadu známých tváří v čele s největší hereckou hvězdou – anglickým oscarovým hercem Michaelem Cainem. Tento charismatický pětaosmdesátník v roli Lorda Boreše budil na place zasloužený respekt.

V dobových bojových kostýmech ovšem budily respekt i další osobnosti. A nejen přímo herecké. V družině Jana Žižky například bojoval zlatý olympionik Roman Šebrle. „Mým úkolem je bojovat, rvát se za Žižku. Musel jsem se naučit určitou choreografii, ale když je člověk pohybově zdatný, není to až takový problém. Trénovali jsme v tělocvičně, ale taky přímo tady na place, protože v přírodě je to všechno trochu jinak,“ vysvětlil náš nejúspěšnější desetibojař Roman Šebrle, který představuje Javiera. „Jan Žižka mě dokonce v boji s protivníky skoro zachrání, ale zatím nebudu prozrazovat víc“, poodhalil moderátor, jak blízko se dostane k hollywoodskému herci Benu Fosterovi alias Janu Žižkovi.

Roman Šebrle v Janu Žižkovi
Roman Šebrle v Janu Žižkovi

 

Ve filmu se objeví také další olympionik, moderní pětibojař David Svoboda, který ztvárňuje žoldáka. „Je to v podstatě nájemný vrah, takže záporák, což mi přijde zajímavé. Měl jsem původně jet i na koni, ale protože jde o specifickou jízdu, vyžadovalo by to výcvik, na který jsem neměl čas, takže nakonec jen zabíjím kopím,“ řekl s úsměvem zdatný sportovec, který do projektu naskočil s velkým respektem. „Měl jsem trochu obavy, že když se jako amatér přimotám do velké skupiny profíků, mohl bych to nějakým způsobem brzdit nebo zklamat a bál jsem se, že by se to kvůli mně muselo opakovat víckrát, ale naštěstí všechno bylo bez problémů a já jsem mezi ostatní zapadl,“ dodal s nadšením.

Natáčení se nyní přesouvá dál od Prahy, nicméně bojovníci zůstanou v plné zbroji až do začátku prosince. Štáb bude nějaký čas putovat po českých hradech a dalších zajímavých lokacích, které chce Petr Jákl touto cestou představit světu.

Film Jan Žižka

Snímek Jan Žižka bude nejdražší český film!

Til Schweiger se přidává k obsazení Jana Žižky 1

Další světově známou hvězdou velkofilmu Jan Žižka bude Til Schweiger

Článek je zařazen v: Roman Šebrle , Jan Žižka , Michael Caine , Petr Jákl , klapka , film