Showbyznys

25. září 2018 11:18

redakce Prima Lajk

Úřadující držitelé Cen Anděl David Stypka a Debbi chystají dvojkoncert v pražské Akropoli

V březnu si oba odnesli cenu Anděl v nejsledovanějších kategoriích Interpret a Interpretka roku, nyní spojí David Stypka a Debbi své síly. Před Vánocemi odehrají jedinečný dvojkoncert v pražské Akropoli, kde 10. prosince zazpívají také písně z oceněných alb neboj. a Break.

Pro Davida Stypku, písničkáře z Frýdku-Místku, znamenalo album neboj. produkované ostříleným Martinem Ledvinou zásadní kariérní krok. Po letech konečně překročil hranice regionu a svým uhrančivým hlasem a neotřelou poetikou si podmanil posluchače ze všech koutů republiky. Mimořádný úspěch zaznamenal především duet s Ewou Farnou Dobré ráno, milá, který dodnes zní z rádiového éteru. Jeho černobílý, umělecky laděný videoklip v režii Jonáše Červinky už na YouTube nasbíral přes šest milionů zhlédnutí. Aktuálně rádiovým žebříčkem stoupá neméně emotivní singl Kříž.

„David je skvělý zpěvák a výjimečný člověk. Je mi ctí, že s ním odehraji společný koncert v pražské Akropoli. Jen málo lidí na české scéně mě zvládne rozněžnit svým zpěvem a on patří určitě mezi ně. V jeho hlase se snoubí cit s odzbrojující silou. Jeho album neboj. považuji za mimořádné dílo, za které právem získal Anděla,“ zamýšlí se nad přednostmi svého kolegy Debbi.

Také pro Debbi byl zatím poslední albový počin Break z loňského roku do jisté míry zlomový. Hudební kritici v recenzích vyzdvihovali především jeho svěží současný zvuk, za který nese zodpovědnost producent Dušan Neuwerth. Rusovlasá zpěvačka však spolupracovala i s dalšími kreativními autory, například stále žádanějším Marcellem z indie rockové skupiny No Distance Paradise, písničkářem Jakubem Ondrou i s charismatickou zpěvačkou a skladatelkou Janou Kirschner. Letos navíc po letech zpívání výhradně v angličtině dokázala, že i v češtině má její nakřáplý vokál velkou sílu. Duet Mars a Venuše se skupinou Jelen získal na YouTube už přes milion přehrání.

Komplimenty jí David Stypka oplácí: Debbi vládne hlasem od pánaboha, je to ten typ zpěvačky, co za celý koncert nezazpívá jediný falešný tón, což ve mně provokuje až lehkou závist. Když jsme se před pár lety poznali, zahrnula mě sérií neuvěřitelných historek ze svého života a já jsem poznal, že prostě zpívá tak, jak žije. Naplno a fantasticky!“ ujišťuje.

Koncert Davida Stypky a Debbi nabídne mimořádné spojení dvou výrazných osobností české scény. Výjimečné hlasy, podmanivé melodie i oslnivé charisma obou úřadujících držitelů ceny Anděl slibují zážitek, na který se nezapomíná.

Vstupenky již nyní pořídíte v síti TicketPortal https://www.ticketportal.cz/Event/Debbi_David_Stypka

David Stypka, Bandjeez - Kříž

http://www.davidstypka.cz

https://www.facebook.com/bandjeez

________________________________

Debbi - Pull Me Out

https://www.facebook.com/debbiofficial

http://www.debbi.cz/


Přečtěte si také