Showbyznys

4. března 2015 12:44

Lenka Zajícová

Uspěly by české celebrity se svými róbami na Oscarech?

Podívali jsme se na zoubek obou akcím, které jsou nejdůležitější kinematografickou záležitostí roku. Někdo se mě zeptal, zda by se naše herečky mohly ukázat na Oscarech a zda by splynuly s davem. Moje odpověď byla jasná: Jistě! Tedy v případě, že by byly součástí cateringové nebo uklízecí čety.

Na českých herečkách obdivuji spoustu věcí, mezi ty hlavní patří odvaha. Odvaha jít na nejvýznamnější kinematografický galavečer po stejně náročné přípravě, jako když si odběhnete do večerky poté, co vás v deset večer honí mlsná, a vy jste si jisti, že jediná živá duše, kterou potkáte (protivné prodavačky vyjímaje) je jen ta kaktusová okrasa stojící v květináči u pokladny nebo plíseň hladící slupku jablek v akci… Českým herečkám a zpěvačkám je to totiž šumafuk. Náš umělecký rybníček je spíše kaluž, ve které se všichni znají, a tak žádné PR nepotřebují.

Omyl. České herečky by měly být vzorem, nemusí se stále fintit, právě jejich přirozenost si nás získala na filmovém plátně, ale na akcích, jako je Český lev, by se z nich měly stát dámy. Měly by svým oděvem vzdát poctu české kinematografii a půvabu českého filmu. Takže než vstoupíte na červený koberec, odložte si kabáty. Zvolte oblečení, ve kterém se cítíte skvěle. Nebojte se barev, nechte si poradit od profesionála a nepodceňujte úpravu vlasů a make-upu. Suchý šampon a lehké pohlazení hřívy hřebenem se za vlasový styling nepočítá.

Zde je přehled nejhorších modelů, které si pamatujeme:

Míša Doubravová

Míša Doubravová je jako chodící reklama na chaos. Její modely absolutně postrádají smysl. Herečka vypadá, jako by se oblékala v nějakém halucinačním transu. Její autistické outfity jsou zvláštní. Na druhou stranu musím uznat, že Míša Doubravová se módy nebojí. Já osobně se ale občas bojím jí. Hereččiny modely jsou katastrofální. Zajímalo by mě, v jakém obchodě s kuriozitami nakupuje. Při pohledu na její třetí oko hledám po stole nějaký ostrý předmět, kterým bych si to svoje mohla vydloubnout.

Bára Štěpánová

Jestli tohle není kostým na maškarní, tak nevím. Jinak si tuhle hrůzu nedokážu vysvětlit. Šaty barokního střihu černé barvy s červenými silonkami a kozačkami z leštěné kůže ve mně vyvolávají obavy, že příště herečku Báru Štěpánovou uvidíme ve svěrací kazajce. Díky ní se v mých očích stává módní ikonou i Lenka Kořínková.

Michaela Nosková

Míša Nosková si zcela jistě bude myslet, že ji nemám ráda. To ale není pravda. Míšo, obdivuji tvůj talent, když zpívám já, tak ve sprše opadávají dlaždičky. Ale pro tento outfit není omluva. Zde jsou jen dvě varianty: buď přicházím o zrak já, nebo ty. Červený korzet je, doufám, rekvizita. Působí totiž velice teatrálně. Nová prsa máš sice hezká, o tom žádná, ale tak lacině je neprodávej. Další věc, kterou nechápu, jsou rukávy. Co to je? Proč to tam je? Jediné, co je na tom sympatické, je to, že to mírně evokuje Červenou Karkulku. Rada pro příště: Nenos lesklé materiály. Už se nenosí, jsou out a přidávají kila. Vsaď na klasičtější modely, střihy, které nenosí nadpozemské bytosti, vsaď na přirozenost. Nebo na normální módní řetězec. Prostě cokoliv jiného, než je tohle.

Iva Pazderková

Každá umělecká scéna má svou módní oběť. Tentokrát se jí stala herečka Pazderková. Iva je skvělá komička, humor jí evidentně nechyběl ani při výběru tohoto outfitu. Ponožky v lodičkách s otevřenou špičkou jsou nepovedený (a nám Čechům bohužel velice blízký) módní trend roku 2007. Tehdy se poprvé objevil na přehlídkových molech a díky bohu se nijak výrazně neujal. Herečka je známá svým záporným postojem k oblečení a doplňkům z kůže. Předpokládám tedy, že i bunda je ušitá z koženky. Kdyby zvěř viděla tento šílený model, určitě by ráda hned na místě obětovala svou vlastní kůži, jen aby se na Ivu v tomto křiváku nemusela dívat.

Mohlo by vás zajímat:

Podobné články


Přečtěte si také