Showbyznys

27. října 2018 12:11

redakce Prima Lajk

V Simpsonových skončí kvůli rasismu jedna z nejoblíbenějších postav! S kým se budeme muset rozloučit?

Kontroverze okolo jedné z populárních postav Simpsonových dosáhla vrcholu. Opravdu je s ní navždy konec?

Tak tohle asi žádný fanoušek legendárních Simpsonových nečekal! Hollywoodský producent Adi Shankar totiž sdělil médiím hodně znepokojivou zprávu. Podle jeho zdrojů a lidí z tvůrčího týmu seriálu totiž Springfield nejspíš po 30 sériích navždy opustí jeden z jeho nejoblíbenějších obyvatel a jedna z nejvýraznějších postav, prodavač Kwik-E-Martu Apu! „Nebude se z toho dělat v seriálu žádná velká věda, prostě ho z něj vystřihnou,“ řekl Shankar.

Když pak server IndieWire poprosil dalšího z producentů Al Jeana o komentář, ten je odkázal pouze na nedávnou epizodu 30. série My Way or the Highway to Heaven, v níž stojí Apu v nebi vedle boha. Že by snad chtěl fanouškům naznačit Apuovu blížící se smrt? Miliony diváků po celém světě teď doufají, že tomu tak nebude. Apu je totiž jednou z nejoblíbenějších vedlejších postaviček seriálů, jenž se ve Springfieldu objevuje všech 30 sezon. Jednalo by se tak v animáku o zatím největší ztrátu.

A proč se tak hlasitě mluví o jeho odchodu? Celá kauza začala již loni, když komik Hari Kondabolu s indickými kořeny ve svém dokumentu The Problem With Apu obvinil tvůrce z toho, že indický prodavač naplňuje v seriálu všechny laciné stereotypy o jeho kultuře, a oni tak podporují rasismus proti Indům. Jeho vyjádření vyvolalo velkou mediální bouři a rozdělilo diváky na dva tábory. Chvíli se zdálo, že je okolo kauzy ticho. Nyní to však vypadá, že se tvůrci rozhodli vyřešit kontroverzi hodně radikálním způsobem, za který jim většina fanoušků nejspíš nepoděkuje. Na druhou stranu, nic stále není oficiálně potvrzené a slova dvou producentů stále nemusí nic znamenat. Doufejme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také