návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Showbyznys

V těchto šatech Marilyn Monroe dobyla svět!

Výstava připomínající život jednoho z největších sex symbolů minulého století, hollywoodské star Marilyn Monroe, byla konečně zahájena!
Vydáno: 30.05.2013
Tyhle šaty na sobě měla Marilyn Monroe ve filmu Muži mají radši blondýnky
Tyhle šaty na sobě měla Marilyn Monroe ve filmu Muži mají radši blondýnky Autor: Jiří Janoušek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

I přes počáteční problémy, kdy byl odcizen kamión s originálními fotkami této divy, se podařilo pořadatelům v Jízdárně na Pražském hradě přiblížit její svět. Především díky botám a modelům z hereččina šatníku. V některých se objevila na filmovém plátně, jiné nosila v civilním životě. Z těchto oděvů a doplňků se časem staly kultovní předměty, které se dnes prodávají na aukcích za astronomické částky.

Výstavu pořádá Museo Salvatore Ferragamo. Marilyn byla totiž mimořádnou zákaznicí módního domu Ferragamo. Milovala nenápadnou eleganci jednoduchých lodiček se špičatou špičkou a deseticentimetrovými jehlovými podpatky, které podtrhovaly její ženskost. Muzeum ve Florencii uchovává přes 20 párů bot, které herečka nosila od poloviny 50. let až do své smrti. Mnoho těchto párů bylo zakoupeno v roce 1999 v New Yorku na aukci hereččina majetku.

Pražskou výstavu doplňují ukázky z filmů, ve kterých Marilyn hrála, a původní dokumenty, jež představují herečku jako moderní ženu překypující energií, jejíž talent a sebedůvěra byly narušovány náhlými návaly deprese a pocity strachu.

Marilyn Monroe vešla do povědomí zejména filmy Někdo to rád horké, hrála v dramatu Mustangové či Muži mají radši blondýnky. Ke konci kariéry bojovala se závislostí na uklidňujících prášcích. Zemřela předčasně ve 36 letech za nevyjasněných okolností.

-iba-

Článek je zařazen v: aukce , boty , výstava , muzeum