Showbyznys

13. dubna 2015 02:23

Petr Cífka

Vařte s Twilight nebo Hrou o trůny! 7 fajnových kuchařek podle populárních filmů a seriálů

Už máte v poličce všechny Pohlreichy a stejně hledáte novou inspiraci? Zkuste náš výběr nejlepších popkulturních kuchařek!

Tohle není jen čtení určené pro maminky dospívajících fanoušků nebo manželky, které chtějí vyrobit v kuchyni něco originálního. Většina těchto kuchařek bere fandovství s nadhledem, a tak se v nich kromě receptů dočtete i o různých zákulisních drbech a najdete v nich zajímavé fotky. A třeba se i dozvíte, co nejradší vaří a baští vaši oblíbení hrdinové.

Vaříme s Perníkovým tátou

Ne, tohle vážně není navádění k trestné činnosti. Perník podle seriálu Breaking Bad aka Perníkový táta si uvaříte leda s marmeládou, přesně jako od babičky. Kuchařka se seriálem přesto hodně inspiruje a přivádí do kuchyně mnohdy opomíjenou chemii. Máte pocit, že molekulární vaření je jen pro pětihvězdičkové šéfkuchaře? Budete se divit, co všechno pořídíte za pár korun a jak moc to promění výsledek na talíři.

Krvavá tlačenka a spol.

Na upíry se nesmí zapomínat a tahle kuchařka podle seriálu True Blood: Pravá krev už svým obalem slibuje mimořádně šťavnaté orgie. Jen ta krev je náhražková - občas použijete třešně, jindy maliny, případně si uděláte steak hezky rare, ale pokaždé si můžete být jistí, že to bude šťavnatá a doruda zbarvená hostina. Tak jak to mají hrdinové seriálu rádi. Kuchařka dokonce obsahuje i několik vegetariánských a veganských receptů.

Co vařit při Stmívání

A když už mluvíme o upírech-vegetariánech, nesmíme zapomenout ani na Twilight ságu. Tahle knížka je ale spíš tradiční kuchařkou, která vychází z prostředí, ve kterém se seriál odehrává, vyloženě upírské návody tu nenajdete, spíš oblíbené recepty postav, jež se snaží vařit "po smrtelnicku". Spousta jídla na osmdesáti stránkách, ale vlastně žádný obrázek. Pokud se tedy kuchařkami spíše kocháte, poohlédněte se jinde.

Hladové hry

Kuchařka podle Hunger Games si bere inspiraci ze všech knížek úspěšné série a chválí si jí i maminky zákazníků, kteří podle ní chtě nechtě musí vařit. Podle očekávání je tu dost úsporných receptů, vždy ověnčeným jménem nějaké té postavy, ale také dost kreativních úprav zvěřiny, kterou tu a tam Katniss dovede ulovit. Tipy pro přežití v divočině tu nenajdete, ale inspirace pro návštěvu řeznictví se určitě najde.

Hodujte jako hrdinové Hry o trůny

Správně neotesaná, ale patřičně bohatá krmě všech Sedmi království. Tuhle knížku doporučuje i sám George R.R. Martin, který k ní napsal předmluvu. Pokud chcete vyzkoušet recepty "co dům dá" v zapadlejších severních končinách nebo si vystrojit opulentní hostinu jako u Lannisterů, pak asi lepší kuchařku nenajdete. Skvělý dárek pro fanoušky k nadcházející páté sezóně Hry o trůny!

Máslový ležák pro všechny

Kuchařka pro odrostlejší děti, které se touží vrátit do světa Harryho Pottera, je vlastně rozpřáhnutím po celé šířce britské kuchyně, ovšem tentokrát zaměřená spíš na dezerty, jednoduché recepty a filmovou sérií inspirované názvy. Nedivte se proto, že variaci na cupcaky najdete pod názvem Bertíkovy dobroty apod. Nejde o oficiální kuchařku, tu by si musela J.K. Rowling sepsat sama, ale přesto vcelku povedený produkt, se kterým rozhodně nešlápnete vedle.

Večere podle Žvejka

Kuchařek s tématem Hvězdných válek existuje hodně. Většinou se soustředí na několik tuctů rychlých receptů - zákusky, sušenky, jednohubky, chlebíček, všechny pojmenované podle mnoha a mnoha hrdinů. Dokonce i Darth Vader má vlastní kuchařku, pokud byste někdy toužili v kuchyni podlehnout temné straně Síly.


Přečtěte si také