Showbyznys

21. července 2020 14:40

redakce Prima Lajk

Vica Kerekes prožije v novém filmu lásku na špičkách

Před pár dny padla první klapka nové české romantické komedie s poetickým názvem Láska na špičkách.

Před pár dny padla na Šumavě první klapka nové české romantické komedie režiséra Petra Zahrádky a scenáristky Adély Kroupové s poetickým názvem Láska na špičkách. V hlavní roli tanečnice Terezy se představí v Česku oblíbená slovenská herečka Vica Kerekes, dalších rolí se ujali mezi jinými Pavel Nový, Ondřej Veselý, Jiří Havelka, Igor Chmela nebo Jitka Schneiderová. Do českých kin uvede snímek v říjnu 2021 filmový producent a distributor Bohemia Motion Pictures.

Příběh filmové komedie nás přenese do malého českého města, kde dramatická krajina koresponduje s náladami i životními kotrmelci taneční pedagožky Terezy. Aby vytvořila pro svou rodinu nový domov, s buldočí vůlí zvládá rekonstruovat staré stavení zděděného mlýna. Jejím hlavním posláním je ale jednoznačně tanec. V místní umělecké škole vede Tereza baletní kroužek a její plány jsou velké. Chce nejen dětem, ale i jejich zarputilým rodičům odhalit krásy tanečního umění a taky vyhrát soutěž souborů v Praze.

Osud se však s Terezou nemazlí. Její manželství prochází krizí, přichází o taneční sál a proti jejímu úsilí se brzy staví celé město. Tereza má na svých drobných bedrech naloženo víc, než by se dalo unést. A i když se Tereza ve svém snažení rozhodně nevzdává, ten správný impuls přichází až ve chvíli, kdy se na scéně objevuje pohledný velitel dobrovolných hasičů stejně jako dávné Tereziny kamarádky z taneční akademie. Pochopí hrdá Tereza, která ze zásady o pomoc nikoho neprosí, že odtančená sóla má už dávno za sebou a že je přece jen lepší nebýt na nástrahy života sama?

Natáčení filmu proběhne v průběhu tohoto léta, poslední scény pak filmový štáb pořídí v květnu 2021. V dalších rolích se diváci mohou těšit na Leoše Nohu, Jakuba Koháka, Lindu Rybovou, Janu Strykovou, Janu Paulovou, Roberta Mikluše nebo Tomáše Jeřábka.

Průběžné informace budou k dispozici na fb profilu https://www.facebook.com/bohemiamotionpictures/ a webu http://www.bohemiamp.cz/.

Sdílejte článek

Přečtěte si také