VIDEO: Eminem naštval fanoušky vystoupením na Super Bowlu. Jaký zákaz neuposlechl?

Čím naštvalo vystoupení Eminema jeho fanoušky?

Je dost možné, že americký fotbal vám nic neříká a o Super Bowlu jste slyšeli poprvé až ve spojení s reklamami a filmovými trailery. Každopádně letošní finále amerického fotbalu přitáhlo přece jen o něco větší pozornost než obvykle, a to proto, že už měsíce dopředu lákalo na gigantické hudební vystoupení devadesátkových legend hip-hopu Eminema, Snoop Dogga, Dr. Dre, 50 Centa a Janet Jackson. No a jak mnozí předpovídali, tahle poločasová show vážně nezklamala. Tedy, alespoň ne po hudební stránce.

Mnozí fanoušci ale přesto zuří, a to hned z několika důvodů. Tím prvním a největším bylo gesto rappera Eminema, který si poté, co dozpíval, kleknul, aby vzdal vyjádřil podporu hnutí proti policejnímu násilí na Afroameričanech. Gesto, které je zároveň v americkém fotbalu zakázané. Pořadatelé již stihli odmítnout nařčení z toho, že Eminemovi pokleknutí zakazovali před vystoupením, to ale nezabránilo spekulacím na internetu, že se přesně tak stalo, a Eminem posléze kleknul stejnak. Za tenhle čin ho tak někteří obdivují ještě víc než předtím, zatímco ostatní mu vzkazují, ať si své politické názory strčí za klobouk.

Tím druhým důvodem, proč pak někteří – spíše konzervativní – fanoušci zuří, je výběr hudby. Zaznělo totiž několik proslulých anti-policejních songů, což nemalému množství lidí nebylo příliš po chuti. Obecně se ale celá show vydařila a sklidila tak obří potlesk, stejně jako chválu online. Mrknout se na celé vystoupení můžete níže.

Sdílejte článek
Štítky hip-hop americký fotbal Eminem pokleknutí gesto Super Bowl vystoupení Snoop Dogg Janet Jacksonová Cento

Přečtěte si také