VIDEO: Herečku Drew Barrymore nařkli z rasismu, protože se natáčela v dešti. Pochopíte proč?

Hollywoodská herečka byla nařčená z rasismu kvůli zdánlivě nevinnému videu.

Drew Barrymore na svém TikToku zveřejnila video, ve kterém tančí v dešti a vyzývá ostatní uživatele, aby udělali totéž. „Kdykoliv můžete, jděte ven do deště. Nezmeškejte svou příležitost,“ napsala k nahrávce, kterou směřovala ke svým sledujícím a že jich má dost, aktuálně přes 6,5 milionu.

To neuniklo pozornosti uživatelky, která na sociálních sítích vystupuje pod přezdívkou @amushroomblackly. Ta herečku kvůli jejímu videu označila za rasistku. Dala jí nálepku „kolonizátorka“, a to proto, že porovnávala hereččino video s dřívějším trendem, na kterém černošští tvůrci „dovádějí“ venku. „Vy i já víme, že jsme schopní si užívat déšť a svobodně dovádět bez toho, aniž bychom se u toho natáčeli a sdíleli to na TikTok,“ napsala kriticky uživatelka. Dále pak pokračovala ve vysvětlení, že Barrymore tak podporuje lidi, kteří nerespektují hranice, které nastavili černí lidé.

Po tomto bizarním komentáři se rychle zvedla vlna nevole a fanoušci začali herečku okamžitě bránit. „Sledoval jsem to video 6krát. Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, proč je to rasistické?“ zeptal se například jeden uživatel. „Jsem zmatený. Dovádění v dešti znevažuje černochy?“ podivoval se další.

Sdílejte článek

Přečtěte si také