Showbyznys

23. června 2016 14:16

redakce Prima Lajk

VIDEO: To jako vážně? Z Arnolda se stává vegan a nutí ostatní, aby zachránili planetu!

Legenda akčních filmů pokračuje ve své nečekané proměně. S jakým argumentem pro vysazení masa přišel tentokrát?

Už je to pár měsíců, co herec Arnold Schwarzenegger přišel s prohlášením, že začíná ze svého jídelníčku vysazovat maso a pomalu ale jistě se z něj stává vegan. Za změnou jeho životní stylu pak stál zejména strach o zdraví, jelikož tato strava může mít za následek srdeční problémy, nebo dokonce rakovinu. A začal radit ostatním, ať se vydají stejnou cestou.

To se samozřejmě neobešlo bez posměšných reakcí mnoha jeho fanoušků, kteří ho označili za pokrytce. Od člověka, který díky své kulturistické minulosti a stále vypracované muskulatuře spořádal nekonečně množství masa, působí podobná prohlášení přece jen malinko úsměvně. Jenže jeho snaha domluvit ostatním k zelenějšímu způsobu života stále nepolevuje.

Nyní se tak se svým dlouholetým kamarádem, úspěšným režisérem Jamesem Cameronem, stal tváří čínské kampaně pro zlepšení životního prostředí. V té bývalý guvernér radí, aby lidi přestali jíst maso, a zachránili tak celou planetu! Velká poptávka po mase a zabíjení zvířat má prý katastrofický dopad na ekologii. Lidé by tak podle něj měli aspoň na několik dní v týdnu vysadit maso a katastrofickou situaci tím alespoň trošku zvrátit.

V reklamní kampani se pak prochází po zpustošené zemi, jež znázorňuje, jak budou lidé vypadat, když budou stále jíst maso. Sám pak dodává, že dnů bez masa je v jeho dietě stále více a počítá s tím, že časem vysadí oblíbenou pochoutku úplně. Cítí se prý fantasticky a na jeho svalovou hmotu nemá úbytek masa žádný vliv. I přesto jeho současná prohlášení působí kvůli jeho minulosti malinko úsměvně a pro někoho možná i otravně. Vážně se z hory svalů, která ve filmech bavila hláškami typu „Máš ránu jako vegetarián“ stává vegan všechny poučující o své správné stravě?

Na video z kampaně se můžete kouknout zde.

Sdílejte článek
Štítky strava maso Arnold Schwarzenegger James Cameron

Přečtěte si také