Showbyznys

28. března 2018 11:59

redakce Prima Lajk

VIDEO: Před touhle děsivou věcí varoval Steve Jobs Marka Zuckerberga! Na co byste si měli po obřím skandálu Facebooku dávat pozor?

Steve Jobs v minulosti varoval Marka Zuckerberga před touhle nebezpečnou věcí.

Po obřím skandálu společností Facebook a Cambridge Analatica s únikem dat a jejich zneužitím v rámci amerických voleb v roce 2016, ale například i v referendu o vystoupení Velké Británie z Evropské unie, se čím dál více lidí přidává k tzv. #DeleteFacebook výzvě, jejímž účelem je donutit společnost zásadně změnit přístup k soukromí uživatelů. Mezi nejznámější osobnosti, které už Facebook opustili, patří například i technologický magnát Elon Musk.

Spolu s touto kampaní se internetem začalo šířit také video z roku 2010, ve kterém zakladatel Applu Steve Jobs komentoval otázku soukromí na Wall Street Journal konferenci v Los Angeles. Mezi publikem byl tehdy také Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku. Jobs odpovídal na otázku, jak technologické společnosti a specificky Apple nahlíží na otázku soukromí.

Hned na začátku uvede příklad s aplikacemi, které vyžadují informace o vaší poloze, a jak nebezpečné může sdílení takových informací být. Proto si stál za tím, že by se společnosti měly vždycky uživatele dotázat, jestli skutečně chce tyto informace poskytnout, nebo nikoliv. Podle něj prý lidé nejsou hloupí, někteří chtějí sdílet více a někteří zase méně, proto je zásadní jim dát možnost volby a ujistit se, že o ní ví. Škoda, že tehdy pan Zuckerberg lépe neposlouchal. Minulý týden hodnota jeho majetku klesla o neuvěřitelných 104 miliard korun v rámci několika hodin. Tento týden se Zuckerberg zavázal, že o celém případu bude vypovídat před americkým kongresem.


Přečtěte si také