Showbyznys

23. března 2016 14:46

Tereza Javorová

VIDEO: Slavný beatboxer En.dru se pouští i do sportu! Podívejte se na jeho vtipná videa

En.dru je známý jako mistr světa v beatboxu a také jako showman a stand up komik. Na svou vlastní pusu umí neuvěřitelné věci. Zahraje na ní nejrůznější skladby a písničky, skládá svoje vlastní a taky předvádí ohromující improvizace. Teď se ale pustil do nečekaného odvětví - sportu!

En.dru však nebude závodit, ale dělat to, co umí nejlépe. Hrát si se zvukem! Natočil čtyři videa pro házenkářský megaturnaj Prague Handball Cup, který se o velikonočních svátcích hraje za účasti 500 týmů v Praze. En.dru ke klipům i složil a nahrál originální hudbu.

„Strašně mi to bavilo, protože házená má díky odrazu míče od palubovky svůj specifický zvuk. Použil jsem jeden svůj starší nápad, na který jsem nabalil nové zvuky a motivy, ale jinak to bylo čistá improvizace,“ řekl k originálnímu zvukovému doprovodu En.dru a dodal, jak vznikala videa. „I tady jsme s kolegy trochu improvizovali. Každý přišel s nějakým nápadem a až na place jsme je rozvinuli a doladili. Chtěli jsme, aby vznikla spontánně a byla z nich cítit pohoda a taky lehká nadsázka. Snad se nám to podařilo.“

Sám En.dru hodně sportuje, ale týmové sporty řeší hlavně jako fanoušek. „Je to zvláštní, ale vždycky jsem vyhledával spíš individuální sporty. Jako dítě jsem samozřejmě hrál fotbal i házenou, ale nikdy jsem se v týmových sportech úplně nenašel. O to víc a raději se třeba na házenou dívám a jsem její velký fanoušek,“ uzavřel své rozjímání na téma sport En.dru.

Podívejte se na ukázku videa od beatboxera En.dru!

Sdílejte článek
Štítky házená sport Praha

Přečtěte si také