Greta na summitu 1
Autor: profimedia.cz Greta na summitu 1

VIDEO: Vzali jste mi dětství. Nenáviděná Greta se tvrdě opřela do světových politiků! Proč bychom ji měli poslouchat?

Publikováno: 24.09.2019
Greta Thunberg na klimatickém summitu v New Yorku vyčetla politikům, že nic nedělají.

reklama

Spoustou lidí nenáviděná Greta Thunberg se v pondělí zúčastnila klimatického summitu v New Yorku, na kterém zasedali rovněž všichni světoví politici. A protože všichni víme, že je úplně jedno, kolik toho za rok zrecyklujeme, jelikož ta pravá účinná opatření jsou pouze v rukou těch nahoře, snažila se Greta svým proslovem politiky probudit.

Ať už si o šestnáctileté Gretě myslíte cokoliv, nadávat jí a zesměšňovat za to, co říká, je jako nadávat a zesměšňovat kontrolku na palubní desce. Ona jen upozorňuje, že máme problém, a místo abychom se začali starat o ten problém, plno lidí řeší kontrolku. Každopádně mladá Švédka se chopila příležitosti, kterou jí média dala, a politikům vyčetla jejich nicnedělání.

Spousta lidí je z jejího proslovu nadšená, najdou se ale i tací, kteří se jí posmívají. Bohužel mezi ně patří i jeden z nejmocnějších lidí světa, americký prezident Donald Trump. Ten po jejích slovech tweetoval ironický komentář: „Greta vypadá jako moc šťastná a veselá mladá dívka, která se těší na zářnou budoucnost.“ No, posuďte sami, jestli takhle vypadá veselý člověk:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Projev švédské aktivistky Grety Thunbergové na klimatickém summitu (zdroj: AP)

reklama