Showbyznys

22. června 2021 13:40

redakce Prima Lajk

VIDEO: Zpěvačka Billie Eilish musela vydat omluvu za rasistické video. Co hrozného v něm dělala?

Zpěvačka Billie Eilish řeší kontroverzní video.

Tak už se do spárů Twitteru a jeho cancel community, tedy lidí, kteří konstantně hledají způsoby, jak pošpinit známé tváře, aby jim to z profesního hlediska ublížilo, a to třeba i tak, že na ně vytáhnou desítky let stará videa, dostala i zpěvačka Billie Eilish.

Na internetu se totiž objevilo několik let staré video z doby, kdy zpěvačce bylo 13 nebo 14, ve kterém nahlas zesměšňuje Asiaty, jejich řeč a ještě navíc údajně opakuje jakousi rasistickou nadávku. Celé video je dost zmatené, mladá Eilish v něm zjevně jen tak blbne, a byť asi opravdu zesměšňuje čínštinu, v zásadě nedělá nic, co by nejspíš někdy v životě neudělal každý z nás.

Každopádně je to problém, protože se videa chytly sociální sítě, a na zpěvačku tak okamžitě vznikl nátlak, aby se omluvila. Tak se i stalo a zpěvačka na svém Instagramu zveřejnila text, ve kterém je jí moc líto, že někdy takové video natočila, omlouvá svoji neznalost, zároveň ale odmítá, že by byla rasistka, že by někoho chtěla záměrně zesměšnit, nebo že by dokonce někoho nenáviděla.

Sdílejte článek

Přečtěte si také