Showbyznys

3. února 2015 10:59

Lenka Zajícová

Vyhrajte boj s vráskami! Řekneme vám jak na to!

Mnoho žen investuje do drahých krémů a často, často však zapomínají na péči týkající se dekoltu a krku. Představíme vám revoluční proceduru mezonitě a poradíme vám, jak minimalizovat vrásky na krku a dekoltu.

Stárnutí kůže je výsledkem množství změn, jejich intenzitě a genetických předpokladech. Je závislé na hormonálních změnách probíhajících v organismu a na způsobu života. Přirozený proces stárnutí je urychlen působením vlivů zevního prostředí, zejména slunečního záření. Nejdříve je stárnutí patr-né na kůži obličeje, krku a dekoltu.K prvním největším změnám ve smyslu stárnutí kůže krku a dekoltu dochází mezi 30.- 40. rokem. Pokožka ztrácí svou pružnost, pevnost, začínají se tvořitprvní vrásky a skvrnité pigmentace.V tomto období přichází nejvíce pacientů s prosbou o odstranění počínajících známek stárnutí pleti.Tito pacienti již obvykle využívají možností, které nám nabízí kosmetika ato jsou zejména krémy, které dodávají pokožce hydrataci, vitamíny či obsahu-jí bělící složky, antioxidanty aj.Ideálním ošetřením pro stárnoucí pleť je rejuvenace či mezoterapie.Rejuvenace je šetrné ošetření pokožky vysokovýkonovými neablativními lasery či IPL /intenzivním pulzním světlem/. Po ozáření pokožky laserovým světlem dojde v kůži k prohřátí vazivové vrstvy a nastartování nové tvorbykolagenních a elastických vláken. Pleť se tím stává hladší, vypjatější, zlepšujese její povrchová textura. Jde o zákrok neinvazivní, který klienta nevyřadí z běžných denních činností. Zákrok trvá cca 20 minut. Ošetření se opakuje 3x-4x po měsícia to 1x do roka.Další možností k omlazení pokožky krku a dekoltu je mezoterapie.Mezoterapie je injekční aplikace kys. hyaluronové v podobě mnohočetných jemných vpichů do partie krku a dekoltu. Kyselinu hyaluronovou jsme v podobě drobných mikrovpichů vpravili pod kůži, kde dodává kůži hydrataci a podporuje tvorbu nových kolagenních a elastických vláken. Před zákrokem se aplikuje znecitli-vující krém. Ošetření se provádí 3x po 3 týdnech ideálně 1x ročně.Ke zvýraznění účinku těchto metod se v poslední době využívají i další účinné látky,jako vitamíny, antioxidanty a stopové prvky.Všechny zmíněné metody mají společný cíl a tím je revitalizace a zlepšení vzhledupleti.

A co jsou to mezonitě?

Mezo-nitě (nítový lifting)

Lifting mezo-nitěmi je minimálně invazivní zákrok, který účinně pomocí vstřebatelných mezo-nití obnovuje kolagen v pokožce a vytvoří jakousi kolagenovou síť zpevňující povadající pokožku a kontury. Mezo-nitě jsou vhodné k řešení drobných vrásek kolem rtů a očí, na pokleslé obočí, ochablou pokožku se ztrátou elasticity, na povislou kůži a kontury obličeje, vrásky na krku a dekoltu.

Mezonitě se využívají zejména při řešení těchto problémů:

- Vrásky

- Kontury obličeje

- Asymetrie obličeje

- Stárnoucí pleť

Postup zákroku:

Aplikace mezo-nití se provádí pomocí tenkých jehel přímo do povadlých oblastí a vrásek. Kolem mezo-nití dochází k novotvorbě kolagenu, který vytvoří síť zpevňující tkáně a vyplňující vrásky. Během několika měsíců dojde ke vstřebání nití, ale kolagenová vlákna zůstávají.

Citlivost pokožky:

Zákrok se provádí za použití znecitlivujícího krému.

Doba hojení:

Doba rekonvalescence závisí na rozsahu zákroku. Při rozsáhlejším zákroku je nutné počítat s otokem a modřinkami, které se obvykle do 2 týdnů zhojí.

Laserové centrum Anděl, www.lcandel.cz

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky stárnutí pokožka dekolt

Přečtěte si také