Showbyznys

17. května 2015 15:24

Petr Cífka

Vyhráli jste dvě a půl miliardy korun? Máme pro vás jasný tip na bydlení!

Máme pro vítěze Eurojackpotu řešení, jak se svých peněz a starostí zbavit jedním vrzem!

Historicky nejvyšší výhra v celé loterii a inkasuje ji šťastlivec z Česka. A co byste čekali, diskuzní fóra se plní nikoliv gratulacemi, ale v lepším případě pouze falešnou starostlivostí o to, aby se dotyčný z takové sumy nezbláznil, ubránil se lačným příbuzným a hlavně proboha neprozrazoval svou identitu. Protože pak už se neschová ani na Bahamách. Podle ostatních Čechů jsou podobné peníze přítěž. Pravděpodobně by je taky chtěli, ale vítězi přejí hlavně ostražitost a pevné nervy. A my se přidáváme. Dvě a půl miliardy korun je totiž suma s pořádnou porcí nul na konci a jenom přemýšlet nad tím, za co všechno by se dala utratit, je práce na plný úvazek. Jenže kdo by chtěl s takovým balíkem pracovat? Proto máme řešení, které výherce připraví o celou pohádkovou sumu. Stačí zaplatit a bude se cítit jako král. A o co vlastně jde?

Seznamte se s nejvyšší rezidenční (činžákovou) budovou na západní polokouli. Stojí na 432 Park Avenue v srdci newyorského Manhattanu a rozhodně ji nepřehlédnete. Jako symetrický betonový prst trčí k nebi a pokud nepočítáme obří antény, svou výškou překonává i fantastický Empire State Building (druhou nejvyšší budovu v USA, hned po Freedom Tower - náhradě za Dvojčata). Hlavně ale stojí v nižší zástavbě, takže je opravdu vidět odevšad. Což není úplně výhra, protože oproti původnímu architektonickému návrhu je... poněkud fádní. To ale vítěze Euromilionů nemusí zajímat - bude totiž bydlet uvnitř, nikoliv venku. A z designu bude vyloženě profitovat - právě obří okna, která z budovy dělají "podivný panelák" totiž dovnitř propouštějí maximum světla. Konkrétně tedy do nejvyšších dvou pater, která jsou vzájemně propojená, vede do nich samostatný výtah a mají šest ložnic a stejně tolik koupelen.

Jde o nejlepší bydlení na celém Manhattanu - doslova čníte nad všechny a máte parádní výhled na ostatní mrakodrapy, Central Park, ale i zbytek New Yorku za řekou Hudson. Z bytu je výhled na všechny strany, protože máte k dispozici komplet obě patra a byt si samozřejmě můžete naspecifikovat podle vlastních představ. Běžného smrtelníka by asi zastavila cena, ale našeho výherce nemusí - superluxusní byt totiž stojí 95 milionů dolarů - něco málo pod dvě a půl miliardy korun. Zájemce už se prý našel, ale pokud čerstvý miliardář přihodí ten zbytek, co mu ještě zbyl a vezme vlastní úspory, určitě ho přeplatí. A na oplátku bude moci známým říkaz, že bydlí v "paneláku", takže se nemusí bát závistivých pohledů.

A je to. Starosti s utrácením jsou vyřešeny. Jak byste ono pohádkové jmění utratili vy?

Sdílejte článek
Štítky New York vítěz bydlení panelák Česko USA Bahamy Manhattan výherce Empire State Building One World Trade Center Central Park Central Park Park Avenue

Přečtěte si také