Showbyznys

17. května 2015 15:24

Petr Cífka

Vyhráli jste dvě a půl miliardy korun? Máme pro vás jasný tip na bydlení!

Máme pro vítěze Eurojackpotu řešení, jak se svých peněz a starostí zbavit jedním vrzem!

Historicky nejvyšší výhra v celé loterii a inkasuje ji šťastlivec z Česka. A co byste čekali, diskuzní fóra se plní nikoliv gratulacemi, ale v lepším případě pouze falešnou starostlivostí o to, aby se dotyčný z takové sumy nezbláznil, ubránil se lačným příbuzným a hlavně proboha neprozrazoval svou identitu. Protože pak už se neschová ani na Bahamách. Podle ostatních Čechů jsou podobné peníze přítěž. Pravděpodobně by je taky chtěli, ale vítězi přejí hlavně ostražitost a pevné nervy. A my se přidáváme. Dvě a půl miliardy korun je totiž suma s pořádnou porcí nul na konci a jenom přemýšlet nad tím, za co všechno by se dala utratit, je práce na plný úvazek. Jenže kdo by chtěl s takovým balíkem pracovat? Proto máme řešení, které výherce připraví o celou pohádkovou sumu. Stačí zaplatit a bude se cítit jako král. A o co vlastně jde?

Seznamte se s nejvyšší rezidenční (činžákovou) budovou na západní polokouli. Stojí na 432 Park Avenue v srdci newyorského Manhattanu a rozhodně ji nepřehlédnete. Jako symetrický betonový prst trčí k nebi a pokud nepočítáme obří antény, svou výškou překonává i fantastický Empire State Building (druhou nejvyšší budovu v USA, hned po Freedom Tower - náhradě za Dvojčata). Hlavně ale stojí v nižší zástavbě, takže je opravdu vidět odevšad. Což není úplně výhra, protože oproti původnímu architektonickému návrhu je... poněkud fádní. To ale vítěze Euromilionů nemusí zajímat - bude totiž bydlet uvnitř, nikoliv venku. A z designu bude vyloženě profitovat - právě obří okna, která z budovy dělají "podivný panelák" totiž dovnitř propouštějí maximum světla. Konkrétně tedy do nejvyšších dvou pater, která jsou vzájemně propojená, vede do nich samostatný výtah a mají šest ložnic a stejně tolik koupelen.

Jde o nejlepší bydlení na celém Manhattanu - doslova čníte nad všechny a máte parádní výhled na ostatní mrakodrapy, Central Park, ale i zbytek New Yorku za řekou Hudson. Z bytu je výhled na všechny strany, protože máte k dispozici komplet obě patra a byt si samozřejmě můžete naspecifikovat podle vlastních představ. Běžného smrtelníka by asi zastavila cena, ale našeho výherce nemusí - superluxusní byt totiž stojí 95 milionů dolarů - něco málo pod dvě a půl miliardy korun. Zájemce už se prý našel, ale pokud čerstvý miliardář přihodí ten zbytek, co mu ještě zbyl a vezme vlastní úspory, určitě ho přeplatí. A na oplátku bude moci známým říkaz, že bydlí v "paneláku", takže se nemusí bát závistivých pohledů.

A je to. Starosti s utrácením jsou vyřešeny. Jak byste ono pohádkové jmění utratili vy?

Sdílejte článek

Přečtěte si také