Vyhrál Ortel Zlatého slavíka?
Autor: profimedia.cz Vyhrál Ortel Zlatého slavíka?

Výsledky Slavíka konečně odtajněny! Stal se Ortel skupinou i zpěvákem roku? Může za všechno Kazma?

Publikováno: 29.11.2017
Drama okolo prestižní hudební ankety vrcholí!

reklama

Takové drama ještě organizátoři Českého slavíka ještě po žádném ročníku nejspíš nezažili. Je to jen pár dnů, co přiznali, že kontroverzní skupině Ortel kvůli organizovanému hlasování na sociálních sítích odebrali hlasy a přisoudili jim stejný počet jako loni. A asi ani nečekali, jaká se kvůli tomu strhne mediální bouře.

Svůj nesouhlas už vyjádřili nejen fanoušci Ortelu, ale také skupina Kabát, která už během dneška dokonce vrátila své zlatého slavíka. Nestačilo jim vysvětlení organizátorů a chtěli vědět, kolik měl Ortel ve skutečnosti hlasů. K tomu samému kroku se před pár hodinami odhodlal i Michal David, který se rozhodl vrátit svou stříbrnou trofej. Pořadatelská agentura Musica Bohemica dlouho nechtěla výsledky odtajnit, nakonec ale tlaku veřejnosti přeci jen ustoupila a na svých stránkách zveřejnila skutečné výsledky hlasování. A podle nich měl Ortel opravdu být na prvním místě!

Skupina:

Ortel - 36 146 hlasů

Kabát - 31 072 hlasů

Chinaski - 18 783 hlasů

Zpěvák:

Karel Gott - 40 529 hlasů

Tomáš Ortel - 31 086 hlasů

Michal David - 17 993 hlasů

Ortel tak nakonec měl o 5 tisíc víc, než kapela Kabát. To ale není všechno, frontman kapely Tomáš Ortel totiž mnohem více bodoval i mezi zpěváky. Zde totiž skončil na stříbrné pozici, hned za božským Kájou. Pořádající agentura si ovšem i po zveřejnění výsledků stojí za svým a tvrdí, že jejich zásah byl oprávněný.

Co tedy bude dál? Převezme si Ortel zlatého a stříbrného slavíka? Objevuje se pak navíc teorie, zda se nejedná o další záškodnickou akci známého baviče Kazmy. Ten se na slavnostním vyhlášení přeci objevil a navíc včera ohlásil odpočet do své nové One Man Show. Možnost, že se jedná o další jeho vtípek, v němž by si po Českém lvu vzal na paškál i Českého slavíka, se tak hodně nabízí. Tak zábavná ale skutečnost asi tentokrát nebude.

Kdo vyhrál Českého slavíka?

GALERIE: Českého slavíka získal Karel Gott i Lucie Bílá. Jaký trapas provedl provokatér Kazma?

reklama