Wohnouti na Hrady CZ dorazí s maringotkou

Na festivalu Hrady CZ můžete vidět i oblíbenou punk-rockovou kapelu.

Punk-rocková kapela Wohnout je na scéně už od roku 1996. Letošní léto tráví na putovním festivalu Hrady CZ, aktuálně tento pátek a sobotu vystoupí na Rožmberku nad Vltavou. Kromě Wohnoutů zde vystoupí také například Anna K., Marpo & Troublegang, Jelen nebo například Visací zámek a spousta dalších kapel a zpěváků.

Kapela Wohnout na Rožmberku nad Vltavou vystoupí v sobotu v 17 hodin. V loňském roce spatřilo svět její již deváté album. Jmenuje se Miss Maringotka. A jaká ta missí slečna je? Podle Wohnoutů normální. Klasická wohnoutí, dá-li se tedy hovořit o nějakém rukopisu. Kytary, české texty, žádné písničky o lásce. Žánrový skok vedle se tedy opět nekoná. „Protože aby se konal, museli bychom něco zásadně změnit. A to se nám nechce, hořkosladký svět je náš rajón,” shoduje se kapela. Ač pro Wohnouty samotné je to možná nečekané, letošním rokem zahajují už 23. hudební sezónu a se svou novou maringotkou přijedou i za publikem putovního festivalu Hrady CZ. Vstupenky na festival, které zahrnují i bezplatný vstup na hrad Rožmberk nad Vltavou, lze ještě do dne před akcí zakoupit na zde..

Festival Hrady CZ dále představí na Veveří v Jihomoravském kraji (9. - 10. 8.), na Hradci nad Moravicí v Moravskoslezském kraji (16. - 17. 8.), na Bouzově v Olomouckém kraji (23. - 24. 8.) a na Bezdězu v Libereckém kraji (30. 8. - 31. 8.).

INTERPRETI NA FESTIVALU HRADY CZ NA ROŽMBERKU NAD VLTAVOU:

Štěpán Soukup, Sto zvířat, Trautenberk, Mydy Rabycad, Michal Hrůza, Arakain a Lucie Bílá, Anna K., Rybičky 48, The Lighthouse Journey, No Name, Kamil Střihavka & The Leaders!, PSH, The Agony, Visací zámek, Jelen, Elis Mraz, Mirai, Marpo & Troublegang, Wohnout, Dymytry, Kryštof, Harlej

Sdílejte článek

Přečtěte si také