Showbyznys

14. května 2015 00:10

Petr Cífka

Zabijácká sexbomba s culíčky? Ano, Jokerova milenka konečně míří do kin!

A zahraje si ji sexbomba z Vlka z Wall Street. Těšíme se náramně a vy byste měli taky.

Harley Quinn sice nemá žádné superschopnosti, ale je to sexy švihlá holka, co je beznadějně zabouchnutá do Jokera. Jako správná fanynka za ním pořád leze, snaží se pro něj dělat první poslední, zachraňovat ho ze zajetí nebo se mstít jeho odvěkým nepřátelům (v první řadě samozřejmě Batmanovi). Prostě holka pro všechno, kterou si Joker vydržuje dílem coby milenku, dílem coby palácového psíka. Harley se sama pojmenovala podle harlekýna, což je postava šaška v klasických italských divadelních komediích. Tomu odpovídá i její barevný kostým. Jediné, co oproti tradičním šaškům a klaunům přebývá, je maniakální výraz ve tváři a baseballová pálka.

Harley Quinn je velmi populární postavou, která se často objevuje ve fanfikcích, většinou s výrazně erotickým podtextem. Také je oblíbená mezi cosplayery, takže na každém komiksovém srazu potkáte minimálně tucet Jokerů a stejně tolik Harley Quinn – s pořádným výstřihem a minimálně dvěma třemi pastelovými barvami ve vlasech. Není divu, že po výrazné čistce v repertoáru DC Comics se Harley na rozdíl od jiných superhrdinů probojovala do oholeného seznamu postav, ačkoliv má teď jinou barvu vlasů a její životní příběh se trochu změnil, pořád je to ta šílená holka, kterou se nevyplatí podceňovat.

Ve filmech jsme ji zatím vidět nemohli. Joel Schumacher s ní počítal do pátého Batmana jako s jednou z hlavních záporaček, ale po tragédii jménem Batman a Robin na natáčení nikdy nedošlo a my jsme si museli počkat dlouhá léta, než sérii vrátil zpátky na správné koleje Christopher Nolan. Dokonce i videohry jí dlouho unikaly – původně měla být v Mortal Kombat vs. DC, ale na poslední chvíli ji vyškrtli. Dočkala se až v Injustice: Gods Among Us, ale to už byla slavná díky účinkování v batmanovských videohrách Arkham City, Lego Batman a Arkham Knight.

A teď se konečně dostane na stříbrné plátno a rovnou s vnady australské sexbomby Margot Robbie, která už stihla uhranout Leonarda DiCapria ve Scorseseho Vlkovi z Wall Street nebo Willa Smithe v thrilleru Focus. Se Smithem se ostatně setká i v komiksárně Suicide Squad, kde si Harley zahraje. Je to týmovka zaměřená výhradně na záporáky a Smith si zahraje drsňáka jménem Deadshot.

Co ještě o Harley nevíte? Je to velká kámoška Poison Ivy, další batmanovské záporačky, která oblbuje své oběti feromony z květin a pak jim dává smrtící francouzáky. Harley je proti nim mimochodem imunní... protože je kamarádka. Vyložte si to jak chcete. My rozhodně nejsme imunní vůči jejímu kukuči. Asi bychom ji zkusili sbalit i ve chvíli, kdy třímá v rukou tu pálku. Ať už by to dopadlo jakkoliv.


Přečtěte si také