Showbyznys

25. října 2019 16:17

redakce Prima Lajk

Pohádka Zakleté pírko představuje hrdiny

Lukáš Pavlásek: V žábu se proměňuji často.

Nová pohádka Zdeňka Trošky Zakleté pírko vstoupí do kin 2.ledna 2020, ale již v průběhu letošního prosince se uskuteční řada mimořádných předvánočních předpremiér.

Hlavní role vytvářejí Anastasia Chocholatá jako Aninka a Lukáš Pavlásek. Ten hraje vodníka, kterého Aninka pojmenuje Mánek. Lukáš Pavlásek se nechal slyšet, že mu nabídka zalichotila a bylo mu ctí převzít žezlo po legendárním představiteli vodníků – Josefu Dvořákovi. „Vodník je ve filmu takový, jaký jsem já, vlastně ho vůbec nemusím hrát!“ říká herec. Nejlépe mu prý šlo proměňování v žábu a také s výslovností „brekeke“ neměl sebemenší problém

Zakletého prince Vítka hraje v pohádce Zakleté pírko Petr Urban, v rolích zlých sester Žouželíny a Boubelíny se představí Šárka Vaculíková a Lucie Polišenská, princeznu Ebenii hraje Sara Sandeva – poprvé v pohádce v záporné roli, spolupráci se Zdeňkem Troškou si zopakuje také Andrea Hoffmannová v roli kněžny. Mladého knížete, jehož Aninka s Vodníkem zachrání, vytvoří Marek Lambora ze seriálu Černé vdovy. Další postavy hrají například Martin Stránský, Dana Syslová, Jitka Smutná nebo Václav Svoboda.

Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A tak se dívka vydává na cestu za záchranou svého milého. Jejím průvodcem se stává vodník, jehož na počátku putování zachrání před zlým sedlákem. Společně prožijí řadu dobrodružství i legrace. A přestože vodnická kouzla dokáží Anince pomoci, jak k uzdravení nemocných, tak na obranu proti loupežníkům, k záchraně Vítka bude potřeba opravdové lásky.

Zakleté pírko vzniká v produkci společnosti Fénix Film Dany Volákové a Michaely Flenerové. Koproducenty filmu jsou společnosti Flamesite, TTP Invest, Světsoučástek.cz a Andanza. Generálním partnerem je AVE, hlavním partnerem je TV Prima. Výroba filmu byla podpořena Jihočeským krajem z programu filmových pobídek. Do kin film uvede společnost Cinemart.


Přečtěte si také