Zákulisí filmu Štěstí je krásná věc se zpěvákem Kryštofem Michalem

Romantická komedie Štěstí je krásná věc s Petrou Hřebíčkovou a Karlem Zimou zpestřuje divákům letní kino zábavu už od konce srpna. Málokdo ale vím, že pomocným režisérem filmu (asistentem režie) je bývalý zpěvák kapely Support Lesbiens Kryštof Michal. K filmu se dostal hned po rozpadu populární skupiny.

„Když se kapela Support Lesbiens v roce 1996 rozpadla, a nebylo jednoduché se uživit, tak já jsem se rozhodl jít k filmu. Začínal jsem na reklamách a díky mé jazykové výbavě jsem jezdil hodně pracovat do zahraničí,“ prozrazuje Kryštof Michal genezi své kariéry u filmu.

K hraným filmům se Michal dostal v roce 2011 po seznámení s Janem Hřebejkem. Od té doby točí výhradně hrané filmy. „Prací asistenta režie je hlavně stmelit tu partu, aby měla chuť společně pracovat, aby nebyli naštvaní. Protože tam, kde tečou velké peníze, bývají samozřejmě velké tlaky,“ vysvětluje bývalý zpěvák a dodává: „Prioritou je samozřejmě natočit to přes mnohé těžkosti a překážky s úsměvem a snažit se, aby výsledek byl co nejlepší.“

Nová česká komedie Štěstí je krásná věc je plná situačního humoru a vypointovaných dialogů. Tvůrci obsadili do hlavních rolí Petru Hřebíčkovou a Karla Zimu. Milující pár vyhraje nečekaně v loterii desítky milionů korun.

Ve filmu se objeví třeba Jan Dolanský jako bratr hlavního hrdiny, Ondřej Pavelka jako jejich otec, a nepřejícího souseda si zahrál Marek Taclík. V dalších rolích diváci uvidí například Tomáše Jeřábka, Zdeňka Godlu, Markétu Hrubešovou, Jaroslavu Pokornou, Davida Novotného nebo Martina Písaříka. Většina herců se potkala při natáčení poslední scény filmu právě v Líšné, kde se o filmu rozpovídalo několik členů štábu.

Film režíroval Jiří Novák, který musel vystřídat původně najatého Tomáše Svobodu kvůli autonehodě.

Distributorem filmu je BIOSCOP a v kinech je film od 27. srpna 2020.


Přečtěte si také