ZPRÁVA DNE: Chystají se další filmy ze světa Pána prstenů! A rovnou v rozšířené verzi! (apríl)

Příznivci Středozemě se mohou těšit na další výlet do Kraje či Roklinky. Má to ale jeden háček.

Svět z pera legendárního spisovatele J. R. R. Tolkiena je bez debat nejúspěšnější fantasy značkou vůbec. Trilogie Pán prstenů už se stačila zapsat do filmových dějin a vydělat miliardy dolarů. I když návrat do oblíbeného světa v podobě trilogie Hobit u mnohých sklidil rozporuplné reakce, penízky se stále sypaly ve velkém a bylo jasné, že se do Středozemě ještě v budoucnu vrátíme. A netrvalo to příliš dlouho a producenti teď ohlásili zfilmování další Tolkienovy knihy, slavného Silmarillionu!

Režie i scénáře se pak opět ujme tvůrce všech předchozích dílů Peter Jackson. Ten se sice původně nechal slyšet, že po šesti natočených filmech se už do filmové Středozemě nevrátí a že další dobrodružství je nošením skřetů do Mordoru, stačilo před ním ovšem zamávat potřebným honorářem a rychle změnil názor. Na rozdíl od Pána Prstenů a Hobita bychom se ale měli dočkat rovnou pěti dílů, z nichž každý bude vyprávět o jedné z knižních částí.

Jackson údajně přemýšlí i o tom, jak do filmů, které se odehrávají v dávných dobách před Pánem prstenů, propašuje některé oblíbené postavy v čele s Legolasem a Gandalfem. Fanoušci tak mohou očekávat další epickou velkorozpočtovou podívanou. V kině ji ovšem bohužel neuvidí.

Peter Jackson se totiž rozhodl k netradičnímu kroku a prohlásil, že celá pentalogie vyjde pouze v rozšířené režisérské verzi rovnou na DVD a Blu-ray discích. Nebaví ho totiž svá díla krátit do podstatně osekanějších kinoverzí, které navíc u fanoušků v případě Hobita vzbuzovaly rozporuplné reakce, a chce nám rovnou naservírovat film podle svých představ. Délka každého filmu by se tak mohla pohybovat minimálně okolo pěti hodin! Jen tak se podaří dostát režisérově vizi, která vždy čítá alespoň pět konců a dvě tři hodinky chodících postav.

Uvidíme, zda se tvůrcům tato netradiční sázka vyplatí, a jaký Pytlík se ve snímku nakonec objeví.

Sdílejte článek

Přečtěte si také