Styl

20. února 2014 10:10

Ivana Nádvorníková

Druhá MÓDNÍ POLICIE ze Soči: Drahý, hezký, pompézní americký patriotismus

Druhá MÓDNÍ POLICIE ze Soči: Drahý, hezký, pompézní americký patriotismus

Ocitli jste se v hledáčku našeho fotoreportéra? Tak to máte vážně pech! Naše módní redaktorka, pichlavá Leni Pechová, vám nic nedaruje. Ale pokud budete její hodnocení číst pozorně, můžete se lecčemu přiučit a příště třeba budete chváleni. Ale hlavně budete dobře vypadat, a to vám zaručeně zvedne sebevědomí!

Drahý, hezký, pompézní americký patriotismus

Americká olympionička Julia Mancuso má na sobě uniformu, kterou navrhl známý Ralph Lauren. Před dvěma lety byl ten samý americký návrhář pod palbou kritiky za to, že nenechal úbory ušít ve Spojených státech, ale v Číně. Letos se tedy oblečení pro sportovce chlubí cedulkou Made in the USA. Tento krok se však výrazně odrazil na ceně outfitů, jež se tak vyšplhala na částku pohybující se kolem 50 000 Kč. To jsou jednoznačně nejdražší olympijské úbory. Mně osobně se oblečení amerických sportovců v Soči líbí. Je nepřehlédnutelné. Prvky hvězd a proužků skvěle symbolizují pompézní patriotismus, který je Američanům vlastní. Jediné, co mě zaráží, je zmiňovaná cena oděvů. Od sportovního oblečení v hodnotě 50 000 Kč bych očekávala trochu víc, snad i to, že mi pomůže s daňovým přiznáním.

Úbor jak z výlohy sportovního outletu

Stříbrná medailistka Nicole Hos vyšla na stupeň vítězů v modelu, který je velice fádní. Nenadchne, ale ani neurazí. Spíš vás uspí anebo přinutí přepnout na jinou televizní stanici. Grizgoti se v tomto případě příliš nevyznamenali, na druhou stranu je pravda, že Rakousko není zrovna mekkou módy. I tak mohly být jejich modely vtipnější a nepřipomínat nudnou výlohu kdejakého sportovního outletu.

Můžou za české zlato uniformy se zlatou podšívkou?

Jak už jsem psala včera, české uniformy patří na letošní olympiádě jednoznačně mezi ty nejzdařilejší. Rafinovanou a skvěle propracovanou podšívku jsme měli možnost vidět díky sympatické snowboardistce Evě Samkové, která vyšla na stupínek vítězů v bundě otočené naruby poté, co získala první české olympijské zlato v snowboardcrossu. Celou uniformu pak můžete vidět na další medailistce Martině Sáblíkové. Značka Alpine Pro se letos opravdu vyznamenala.

Němci tajně podporují homosexuály?

Německá uniforma navržená Willy Bognerem působí jako politické poselství týkající se anti-gay zákonů (barvy duhy často zdůrazňují podporu homosexuality), ale prý je to jen náhoda. Barevné pruhy zdůrazňují geografii našich sousedů a s politikou nemají prý nic společného. Německé sportovní uniformy jsou netradiční, pro zimní olympiádu nezvykle pestré a výrazné. Zlatý střed.

Sdílejte článek

Přečtěte si také