Styl

7. září 2013 15:50

Ivana Nádvorníková

MÓDNÍ POLICIE: 9 nejšílenějších módních trendů poslední doby

MÓDNÍ POLICIE: 9 nejšílenějších módních trendů poslední doby

Nejen Češi jsou experti na módní trendy, z nichž znalcům vstávají vlasy hrůzou. Podívejte se na 9 největších šíleností, které kdy byly v módě. Vybrala je pro vás naše módní policistka, pichlavá Leni Pechová.

Hrůzné mini batožiny

Mini batožiny jsou trendem z 80. let. Tehdy totiž byla populární infantilní móda. Kdo by například zapomněl na tak oblíbené skleněné dudlíky! Tento trend se od té doby naštěstí nevyskytl. Díky bohu! Nejenže vám takový pidi batůžek dodá pár kilo navíc, ale také je pěkně nepraktický. Dovnitř se vám vejdou jen poslední zbytky vaší hrdosti, rtěnka a peněženka.

Turecké kalhoty prodlužují zadek

Víte, že jsou kouzelné stejně jako Aladinova lampa? Proč se tento trend 80. let dostal na pulty prodejen i dnes, je pro nás záhadou. Jediné vysvětlení je tedy to, že turecké kalhoty musí být začarované. Jaké jiné kalhoty vám dokážou prodloužit během chvilky půlky o půl metru? Tak vidíte.

Cokoli s kamínky neboli Srdečné pozdravy z Ruska

Pokud vám je šest let a více, kamínky byste nosit neměla. Vypadají skvěle na doplňcích, ale zbytek oblečení, pokud se nejedná o večerní róbu, má být prostě pro kamínky tabu! Blyštivými ozdůbkami poseté tričko, džíny a mikina jsou skvělou volbou, pokud míříte na Matějskou pouť a dala jste si za úkol ulovit majitele rychlého a zběsilého autodromu.

Ledvinka vám zaručí ztrátu respektu

Člověk, který vymyslel tento trend, by zasloužil zavřít do žaláře. Jedná se jistě o praktický doplněk. Ochrání nás sice před kapsáři, ale bohužel nám také přidá dvacet čísel po obvodu pasu a docílí doživotního ponížení i ztráty respektu v očích vaší rodiny, přátel a každého, kdo si ledvinky všimne. Opravdu vám těch pár stovek stojí za to?

Boty na vysoké platformě

Ano, ani mně nebyla daná do vínku výška topmodelky. Moje míry jsou jasné, jsem průměrně vysoká žena (tedy v asijské části zeměkoule, v Evropě jsem vyloženě podměrečná). Ale ani mé komplexy z dětství mi nedovolí vyrazit do obchodu s obuví a koupit si tyto příšerné boty evokující ortopedickou obuv. Jistě, jsou asi pohodlné a dodají navíc dobrých deset centimetrů. Je to ale adekvátní cena tomu, že každý váš krok bude připomínat splašenou slonici? To je minimálně na pováženou.

Sandály a ponožky: Trend, který světu věnovali Češi!

Pryč francouzský šarme a italský sex-appeale! Konečně je tu trend, který jsme věnovali světu právě my! Je sice často nepochopený, ale na druhou stranu zatraceně praktický. Když si myslíme, že je už dávno po něm, vždy ho v metru vzkřísí nějaký snílek nepolíbený realitou dnešního světa. Je to známka faktu, že boj s nevkusem zatím bohužel na plné čáře prohráváme.

Tílka na mužích

Muži v tílkách rádi odhalují své v pohostinstvích tvrdě vydřené postavy, po kterých vesele pobíhají kapičky potu. Tenhle pohled se nám bohužel naskýtá každé léto. A pokaždé se taky v přeplněném metru úpěnlivě modlíme, aby se o nás podobný seladon neopřel. Než snášet něco takového, bylo by možná lepší, aby léto vůbec nepřišlo…

Vycpávky nevzkřísila ani Lady Gaga

Z filmového plátna přímo k vám domů. Za tento trend deformující ladné ženské křivky může seriál Dallas. Právě v něm se producírovaly ženy s rameny, za které by se nemuseli stydět ani řeckořímští válečníci. Ženy by měly zůstat elegantní, ladné a označení „korba“ přenechat mužným protějškům. O návrat tohoto trendu se nedávno pokusila i Lady Gaga. Naštěstí neuspěla.

Cokoli s vysokým pasem

Jedná se o trend, který je k ženské siluetě nemilosrdný. Opticky vysoký pas sice prodlouží nohy, ale zároveň nám zkrátí trup. A to je minimálně na pováženou. Kdo tedy nechce vypadat, že mu nohy rostou z hrudního koše, měl by sáhnout po klasičtějším střihu oblečení.

Sdílejte článek
Štítky Evropa Lady Gaga móda Dallas trend Matějská pouť Aladin Srdečné pozdravy z Ruska

Přečtěte si také