Videa

24. června 2015 16:48

Tereza Javorová

VIDEO: Hvězdou Shakespearovských slavností bude krásná Tereza Voříšková. Zahraje si Julii

VIP - Shakespearovské slavnosti - Tereza Voříšková

Shakespearovské slavnosti se blíží a kdo ještě nemá lístky, měl by si rychle pospíšit. Každoročně je vyprodáno a letos tomu nejspíš nebude jinak. Hvězdou tragédie Romeo a Julie totiž bude krásná Tereza Voříšková.

Herečka Tereza Voříšková, která si zahrála třeba ve filmu Bobule nebo Alois Nebel, prý nikdy po roli Julie ve světoznámé tragédii Williama Shakespeara netoužila. Tedy až do své nedávné návštěvy Verony, kde si stoupla pod slavný balkon. Shodou okolností nebo jen náhod roli nakonec dostala. "Ve Veroně mě poprvé v životě napadlo, že bych si Julii chtěla zahrát. A týden potom mi producent Lubor zavolal a nabídl mi tu roli," směje se Voříšková.

Ani její divadelní partner Jan Sklenář neměl roli hned jistou. "U nás v divadle v Hradci Králové hraju starého Kapuleta a bylo mi řečeno, že Romea určitě hrát už nemůžu. A do půl roku mi zavolali, jestli bych ho přece jen nezkusil."

Zkoušky jsou ale prý velmi náročné. Herci zkoušejí mnohdy i do brzkých ranních hodin a nemají moc času na odpočinek. Tak snad to přinese ovoce a slavnosti se povedou!

Sdílejte článek
Štítky Hradec Králové tragedie William Shakespeare Tereza Ramba (Voříšková) herec role Verona slavnost bobule Romeo Verona slavnost Alois Nebel Jan Sklenář