Videa

26. dubna 2017 11:45

redakce Prima Lajk

VIDEO: Skandál v Prostřeno! Žena vysvětlovala rozdíl mezi Romy a Cikány. Na internetu se za to stala terčem kritiky

Uplynulý díl oblíbeného pořadu se stal předmětem diskuzí. Co si o jejích slovech myslíte vy?

Asi ani sama hostitelka úterního dílu Prostřeno!, Romka Dana, nečekala, jaká bude mít její zpověď ohlasy. Ostatní soutěžící se jí totiž během včerejšího dílu zeptali, jestli má radši, když se jí říká Romka nebo Cikánka. Ona pak k překvapení všech razantně říká, že jsou prostě Cikáni. Jaký je mezitím rozdíl?

Romové si podle ní říká jen nižší třída, která si pouze hraje na něco víc a to, co nejsou. Za to Cikáni jsou podle jejích slov ti inteligentní. Sama pak neví, proč se slovo Romové začalo tak obecně používat a pro ni běžné označení je mnohými naopak považováno za hanlivé. Jenže její názor na toto citlivé téma začíná rozdmýchávat velkou diskuzní bouři.

Mnozí s ní tak v diskuzích začínají nesouhlasit a dokonce jí nadávat. Podle některých nemá se svým tvrzením pravdu, je namyšlená a sama si hraje na něco, co není. Mnozí pak přicházejí s faktem, že v 70. letech proběhl první Mezinárodní romský sjezd, na němž se Romové z celého světa dohodli na používání právě slova Romové. Mnozí s ní proto nesouhlasí a ona za své tvrzení o inteligentních a hloupých lidech nyní sklízí pořádnou porci kritiky. Najde se ale také hodně lidí, kteří se jí zastávají. Co si o jejích slovech myslíte vy?

Další díl pořadu Prostřeno! uvidíte už dnes v 17:35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také