5 tipů pro lepší a fungující vztah

V dnešní době internetu je daleko snazší sklouznout k nevěře. Různé vymoženosti moderní doby nás na jednu stranu sbližují a na druhou stranu odcizují. Co dělat, aby váš vztah neztratil pomyslnou jiskru a vášeň?

1. Komunikujte a naslouchejte si. Zdá se to snadné, ale mnozí z nás často nedokážou tomu druhému říct, co se jim nelíbí a co by chtěli změnit. Celé kouzlo komunikace tkví v tom, jakým způsobem danou věc řeknete. Vždy máte dvě možnosti. Pouhá intonace a jiná volba slov vám zaručí absolutně rozdílnou reakci.

2. Najděte kompromis. Pokud se dostanete do konfliktu, snažte se najít řešení, které přinese výhody vám oběma. Ustupujte a na oplátku žádejte totéž.

3. Vzájemně se podporujte a buďte si oporou. Vztah je jako květina, která se musí zalévat. Pokud o něj nebudete pečovat a nebudete do něj vkládat svůj čas a energii, přijdete o něj.

4. Smějte se spolu. Společný smysl pro humor vás může zachránit v různých situacích.

5. Překvapujte. Ať už snídaní do postele, masáží, výletem nebo vášnivým sexem. Nezapomeňte tomu druhému udělat občas radost a potěšit ho, aniž byste očekávali něco na oplátku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také