Virály

12. listopadu 2023 06:59

Josef Šťastna

Ten sudí byl jak z Clashe! Fanoušci zuří, že Procházku porazilo zbrklé rozhodnutí rozhodčího

Jiří Procházka poprvé pohlédl do očí soupeře Alexe Pereiry

Co to proboha bylo? Proč rozhodčí nenechal zápas pokračovat? To byla fraška pod hlavičkou UFC! Ten rozhodčí byl jak z Clash of The Stars! To jsou některé výroky fanoušků, kteří nechápou, proč sudí Marc Goddard nenechal zápas mezi Procházkou a Pereirou pokračovat. Králem polotěžké divize je tak Brazilec.

Zůstává smutek a pachuť. Fanoušci bojových sportů (a s nimi mnozí experti) nechápou, proč rozhodčí Marc Goddard nedal šanci Procházkovi, aby se dokázal z kritické situace dostat a vrátit do zápasu. Pravdou ale je, že Procházka v souboji s Pereirou od druhého kola tahal za kratší konec. Český bijec rozhodně lepší nebyl. Ale ukončen také nebyl...

To byl vtip. Ukončil to příliš brzo,“ uvedl na sociálních sítích například český hokejista David Pastrňák. „Rozhodně to rozhodčí neukončil brzo,“ nechal se slyšet šéf UFC Dana White na tiskové konferenci po galavečeru s tím, že sám Procházka uznal přece porážku.

Mělo se jednat o největší zápas Jiřího Procházky v UFC, ale už ve druhém kole bylo po zápase. Přitom se zdálo, že Jirka ještě zcela ukončen není, že boj dokáže natáhnout, ale rozhodčí měl jiný názor. Rychlou porážku českého zápasníka v hledišti sledoval také Donald Trump. Diváci v Madison Square Garden byli trošku zaskočení z toho, že show skončila tak rychle. Ozýval se pískot a bučení, mnozí diváci měli pocit, že byli okradeni o zážitek, který měl pokračovat.

Congrats to the new LHWT Champ 🏆 @alexpoatanpereira Team @gloverteixeira

Posted by Roy "Big Country" Nelson on Saturday, November 11, 2023

Procházka uznal porážku

V pozápasovém rozhovoru přímo v kleci ale český zápasník uznal, že rozhodčí ukončil zápas asi správně. Procházka poděkoval svému soupeři a slíbil, že se vrátí. Porážku s Pereirou bere jako velkou zkušenost na své cestě.

Ve finále to bylo správné rozhodnutí. Byl jsem out. Ale nikdy bych nepřestal bojovat, moje tělo stále pracovalo. Neštěstí se stávají, na tom nezáleží. Pojďme na tom pracovat a vraťme se silnější než kdy dřív. Alexi, děkuji za ten zápas,“ uvedl smířený bojovník se smutkem i pokorou v hlase.

Ukončil rozhodčí boj správně?

Experti se ale shodují, že rozhodčí měl zápas nechat o chvilku dál pokračovat. Když jde o titulový zápas, měla by dominance vítěze být bez pochyby jasná. Byl český samuraj Jiří Procházka v New Yorku tak trochu okraden? To se asi říct nedá, ale hořká pachuť zůstává.

Nebyl jsem překvapený, že přišel konec. Nešel mi po nohou, jen mi na ně upadl. Je to pro mě velká čest, že jsem mohl být v Madison Square Garden. Děkuji všem, hlavně děkuji své rodině,“ uvedl po zápase Pereira, který za rovnocenného soupeře považuje Israela Adesanyu, kterého vyzval, aby se přesunul do polotěžké divize.

První kolo bylo vyrovnané, Pereira sérií lowkicků trpělivě okopával lýtka svého soupeře. Bylo vidět, že nikam nechvátá. První kolo ale také Procházka ukázal, v čem je jeho síla, dostal Brazilce na zem a pokoušel se ho uškrtit, k finálnímu chvatu se ale kvůli dobré Pereirově obraně nedostal a Brazilec se dokázal vrátit do postoje.

Ve druhém kole bylo vidět, že Pereira dál pracuje na tom, aby Jirkovi zničil postoj a dál mu útočil na nohy. Pak vyslal povedený úder z levé strany a Jiří šel na kolena. Dokázal by se český bojovník z těžké situace vrátit? To už se fanoušci MMA nedozvěšdí, je po boji, králem je Alex Pereira.

Sdílejte článek
Štítky New York UFC Jiří Procházka Donald Trump Ultimate Fighting Championship Alex Pereira Marc Goddard

Přečtěte si také