Showbyznys

6. prosince 2017 10:23

redakce Prima Lajk

Nová pohádka Čertoviny představuje plakát! Báli se herci čertů?

Čertoviny - Báli se herci čertů?

Nová pohádka režiséra Zdeňka Trošky Čertoviny nyní získává finální podobu. Probíhá především triková postprodukce, skladatel Miloš Krkoška dokončuje původní hudbu k filmu. Do kin vstupují Čertoviny jako první český novoroční titul již 4. ledna 2018.

Nová pohádka režiséra Zdeňka Trošky Čertoviny nyní získává finální podobu. Probíhá především triková postprodukce, skladatel Miloš Krkoška dokončuje původní hudbu k filmu. Do kin vstupují Čertoviny jako první český novoroční titul již 4. ledna 2018.

Film nyní představuje plakát. A protože nejen ve filmu, ale také na plakátě hrají čerti zásadní roli, zeptali jsme se hlavních představitelů filmu, jak to měli jako děti. Báli se čertů?

„Čertů jsem se bál hrozně, nejvíce, když se blížily Vánoce a Mikuláš, vždycky jsem zalezl pod postel a nikdo mě nedostal ven,“ přiznává jeden z ústředního čertovského dua – herec Dominick Benedikt.

Také ostatní herci jsou na tom podobně. „Věděl jsem, že jsem na tom docela dobře, protože jsem vždycky uměl básničku nebo něco zazpívat, ale brácha, který má absolutní hudební hluch, byl na tom hůř…“ poodkrývá rodinnou historii David Gránský.

„Bál jsem se hrozně, až do doby, než jsem zjistil, že je to táta, ale to už mi bylo sem let,“ vzpomíná představitel filmového Jana Richard Jaroslav Müller.

„Čertů jsem se bála až do vysokého věku, bylo mi skoro jedenáct, když k nám přišel Mikuláš s čertem a já se téměř počůrala strachy, přestože jsem věděla, že to je strejda,“ prozrazuje na sebe filmová kněžna Jana Bernášková.

Jak to dopadlo s bratrem Davida Gránského? Jak dlouho se bála čertů Sara Sandeva? Co se přihodilo mamince Oldřicha Navrátila? A jací jsou opravdu čerti v pohádce Čertoviny?

Hlavními hrdiny pohádky Čertoviny jsou dva nešikovní čerti Popelák a Uhelák, kteří jsou vládcem pekel posláni za trest do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. Jejich úkol se jim však od počátku nedaří, spíše, než aby lidi sváděli k hříchům, tak jim neúmyslně pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek a zdá se, že konečně budou mít úspěch. Vypočítavý sedlák totiž chce svoji dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje čeledína Jana, a aby vše dobře dopadlo, je potřeba vzít na pomoc pekelné síly.

V hlavních rolích čertů se představí Jakub Prachař a Dominick Benedikt. Pekelné osazenstvo doplnil ve filmu Karel Dobrý v roli Lucipera. Haničku hraje Sara Sandeva, jejího milého Jana mladý herec Richard Jaroslav Müller, sedláka Oldřich Navrátil, statkáře Kopyta Jaromír Nosek, selku Andrea Hoffmannová. V dalších rolích uvidíme Davida Gránského, Janu Bernáškovou, Radka Holuba.

Sdílejte článek

Přečtěte si také